Dnes o 01:30 nášho času sa mal začať juhoamerický futbalový šláger Brazília - Argentína. Ešte pred úvodným hvizdom však na tribúnach vypukli nepokoje.

V tejto chvíli je ťažké povedať, kto to celé začal, ale hneď po hymnách oboch krajín sme mohli vidieť, že sektor argentínskych fanúšikov je plný bezpečnostných zložiek, ktoré zasiahli bez milosti a všetko rúbali obuškami hlava nehlava.

 

 

Pod tribúnami, ktoré obsadili ich priaznivci, sa rýchlo objavili hráči Argentíny. Dibu Martínez sa dokonca rozhodol vziať veci do vlastných rúk.

 

 

Keď Lionel Messi videl, čo sa deje na tribúnach, odviedol svojich spoluhráčov z ihriska rovno do šatní.

 

 

Keď sa Argentínčania rozhodli vrátiť na ihrisko po tom, čo predtým odišli do šatne na protest proti správaniu brazílskej polície, Rodrygo sa dostal do konfliktu s Leom Messim. Podľa argentínskej televízie hráč Realu Madrid nazval Argentínčana zbabelcom. Bývalý kapitán Barcelony mu oponoval: "Sme majstri sveta, prečo by sme mali byť zbabelci? Dávajte si pozor na svoje slová."

 

 

Zápas sa napokon začal s polhodinovým oneskorením.

Čo sa týka futbalu, v zostave Brazílie bol od prvej minúty Raphinha. Hráč Barcelony videl ako jeden z troch hráčov Canarinhos v prvom polčase žltú kartu po tom, čo trafil Rodriga de Paula do tváre. Zápas bol mimoriadne rozháraný, rozhodca odpískal až 22 faulov, z ktorých 16 spáchali hráči z krajiny kávy. Pred prestávkou sme však videli iba jednu strelu na bránku. Jej autorom bol Gabriel Martinelli a loptu z bránkovej čiary vyrazil Cuti Romero. Celý prvý polčas bojoval Leo Messi so zranením slabín a bol niekoľkokrát ošetrovaný.

Hoci druhý polčas začali Brazílčania s prevahou, Argentína sa dostala do vedenia. V 63. minúte zápasu odcentroval Lo Celso z rohového kopu a Otamendi vyskočil v pokutovom území najvyššie a poslal loptu do brány.

Raphinha opustil ihrisko v 72. minúte zápasu a nahradil ho Endrick. Hráč Barcelony nijako zvlášť nevynikal: okrem spomínanej žltej karty vyhral len 2 zo 7 súbojov a zaznamenal 14 strát.

V 82. minúte zápasu dostal Joelinton červenú kartu.

 

 

Osemnásobný držiteľ Zlatej lopty si ani po zápase neodpustil poznámku k udalostiam, ktoré sa odohrali na tribúnach. Messi povedal: "Videli sme, ako [polícia] udiera ľudí, rovnako ako počas finále Copa Libertadores, opäť útočili obuškami. Boli tam futbalisti, ktorí tam mali rodiny. Niekto myslí na rodinu, netuší, čo sa deje, a venuje tomu viac pozornosti ako hre v zápase." Na tomto mieste stojí za zmienku skôr... skromné bezpečnostné opatrenia na oddelenie fanúšikov oboch tímov na štadióne.

Argentínsky kapitán vysvetlil rozhodnutie odísť do šatne: "Bol to spôsob, ako nechať veci upokojiť, mohlo sa stať nešťastie. Všetci sme sa rozhodli ísť dnu, opýtať sa, ako sa cítia rodiny, aby sme získali nejakú predstavu o situácii. Potom sme išli von hrať. Toto nemôžeme tolerovať, je to šialenstvo, ktoré sa teraz musí zastaviť."

Za zmienku stojí, že samotný Messi opustil ihrisko v 72. minúte kvôli svalovým problémom. Argentínčan mal zdravotné problémy takmer od začiatku zápasu, pričom ho zdravotníci niekoľkokrát ošetrovali.

Skutočnú bombu však po zápase vypustil Lionel Scaloni. Tréner majstrov sveta povedal: "Mám o čom premýšľať. Hráči zo seba vydali všetko. Musím veľmi premýšľať o tom, čo chcem urobiť. Nie je to rozlúčka, ale latka je nastavená veľmi vysoko a je ťažké pokračovať. Teraz je čas na premýšľanie, poviem to prezidentovi a hráčom. Tento národný tím potrebuje trénera, ktorý bude mať maximálnu možnú energiu."

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2023-11-22 10:46:35
Tá Otamendiho hlavička bola fakt pekná.
2023-11-22 18:22:13
Totalna hanba, to co sa dialo pred zapasom. Leo dobre spravil, ked rozhodol, ako spravny kapitan, stiahnut muzstvo kym sa veci neupokojili. A Rodrygo? Dalsi primitiv so spravanim opice, ktory v tomto pekne nahradil Viniciusa. Hnus.