Legendárny Ronaldinho je zjavne otrávený krízou v brazílskom národnom tíme. Bývalý futbalista Barcelony ostro skritizoval tím Canarinhos a priznal, že nebude sledovať jeho zápasy.

"To je všetko, páni, teraz sa vzdávam. Toto je smutný moment pre tých, ktorí majú radi brazílsky futbal. Je ťažké nájsť chuť sledovať zápasy. Je to snáď jeden z najhorších tímov za posledné roky, nie sú v ňom žiadni vážení lídri, väčšinou priemerní hráči. Vo futbale sa pohybujem od detstva, dávno predtým, ako som pomýšľal na to, že sa stanem futbalistom, a takú zlú situáciu som ešte nezažil. Žiadna láska k farbám, žiadne pazúry a hlavne: futbal. Opakujem: naša úroveň je jedna z najhorších, aké som videl. Hanba. Preto tu oznamujem svoju rezignáciu. Nebudem vidieť žiadny zápas Copa América ani oslavovať žiadne víťazstvo," napísal Ronaldinho na Instagrame spolu s videom, v ktorom tiež obviňuje tím z nedostatku radosti a oddanosti.

O tom, ako zle je na tom brazílsky národný tím, píšeme aj v tomto článku. Jeho súčasťou je aj video, na ktorom sa Raphinha snaží vniesť do tímu nového ducha prostredníctvom prejavu v šatni.

zdroj: instagram
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2024-06-15 22:04:42
Takú radosť akú dal do futbalu on nedal už nikto
2024-06-16 16:12:52
Nesledovať zápas svojho tímu kvôli tomu, že sa im akurát nedarí?