Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-04-19 09:35:01
Takze spravodlivost pre Barcu nebude ani v superlige.
2021-04-19 09:35:56
Za mňa je to dobré.Skôr či neskôr by to vzniklo tak,či tak.Predstavte si zápasy ako bol BAYERN-PSG pomaly každé 2 týždne. Je to nespravodlivé voči ostatným klubom,ale za mňa ako fanúšika to bude veľký zážitok.
2021-04-19 09:36:27
RIP Futbal. Johan Cruyff musí plakať z neba...
2021-04-19 09:36:58
No Janko, vyzerá to tak, že Barcelona-Juventus bude častejšie
2021-04-19 09:37:35
Isto to budu zaujimavejsie zapasy ako tie, ktore 'hrozili' v novom formate LM.
2021-04-19 09:38:20
nebude to zazitok vsetky formaty doteraz su dobre aj s LM..........bude to lakave mozno 2-4 roky..........potom obkukane zapasy dookola tie iste muzstva medzi sebou .........teraz je na LM prave top pekne ze niektore velkokluby na seba narazia mozno raz za 5 rokov (a preto je to vzacne) ale to sa vytrati postupne.......
2021-04-19 09:38:22
Mně se to nelíbí, nesouhlasím s tím a pokud se to dotáhne do konce, bude mi to velmi líto. Důvod je samozřejmě zcela jasný, ať už to budou velkokluby omlouvat jakkoliv https://media.tenor.co/...
mito669 Premium
2021-04-19 09:40:22
Mne sa to nepáči keďže ich vyhodia zrejme z líg a bude to malo zápasov v sezóne
2021-04-19 09:47:11
Futbal speje k tomu, že málo ľudí ho bude zaujímať :(
2021-04-19 09:49:18
niekde som čítal, že UEFA s tým absolútne nesúhlasí a že mužstva ktoré budú účinkovať v Super lige vidí vylúčené z ostatných európskych súťaží ako LM a EL. Ale neviem čo je na tomto pravdy
2021-04-19 09:49:25
Hanbim sa za tento klub že vstupil do tohto cirkusu a rešpekt Bayern and PSG že do tohto bludu nešli
2021-04-19 09:51:38
Každý tím odohrá minimálne 20 zápasov, finalista 25. Ako to chcú napratať do kalendára? Pre porovnanie - finalista LM odohrá 13 zápasov.
Účasť týchto klubov v LM tým pádom padá alebo ako? Ak ostávajú aj v LM (a dostanú sa napr. do štvrťfinálne - 10 zápasov), tak odohrajú 30 zápasov mimo domácich súťaží a to už je sakra veľa. Plus 38 ligových zápasov, napr. v Anglicku sa hrajú 2 domáce poháre.

Ak budú hrať v oboch, ktorá súťaž bude tá hlavná, prestížnejšia? (predpokladám, že tá, v ktorej dostanú viac zaplatené, čo je logické)

Sranda tiež, že poslední finalisti LM nie sú zakladajúcimi klubmi. Ani Bayern ani PSG teda istú účasť nemajú.
2021-04-19 09:59:55
čisto teoretický, ak by tie kluby vyhodili z ich líg, tak sa asi zmení formát superligy a budú to hrať ako ligu? teda niečo na štýl NHL?
2021-04-19 10:08:52
Tak toto je hnus velebnosti.. Bohaté kluby chcú byť ešte bohatšie.. Je to také smutné..všetko sa už točí len okolo peňazí..O to smutnejšie že s týmto súhlasí aj FCB..
2021-04-19 10:12:16
Docela by mě zajímalo co na to říkají hráči.. bohužel jich se asi nikdo na nic neptal..
jirkam Premium
2021-04-19 10:13:25
Přesně tak,lidi tam chodí,tv to vysilaji,repre to neohrozuje,právě naopak,bijou se o tyto hrace. Tak co řešit?
jirkam Premium
2021-04-19 10:16:38
Psal jsem v souvislosti s NHL
2021-04-19 10:20:03
Je to čistý nesmysl a prilevani oleje do ohne... Nikomu to neprospeje. Naopak M/S a LM, na kterou jsou lidé zvykli, zustane bez hráčů podporujici tenhle paskvil. Tleskam Bayernu který tuhle provokaci nepodporil!
Marian Premium
2021-04-19 10:31:09
Je to kontroverzné, ale veľkoklub, ktorý sa nepridá prestane byť veľkoklubom. Za účasť v Superlige má každý klub 4x viac ako víťaz LM. Keď si to Bavori zrátajú, prídu čochvíľa. Keď PSG odmietne, Mbappé a Neymar odídu v momente ako im skončí zmluva.
Ak by La liga odmietla účasť AM,FCB a RM, poškodí sama svoju úroveň.
FCB by mala voľné víkendy, mohli by hrať v novej katalánskej lige s Espanyolom, Gironou, Mallorcou. El clásico by bolo v Superlige.
2021-04-19 10:32:14
Bohatí budú bohatší a chudobni ešte chudobnejší.
Je to volovina. Zoderu hráčov aj z koze.
Ak som si myslel ze Real ma šancu vyhral LM, tak po tejto info Real odpália ako gólovú loptičku už rovno s Chelsea.
Každému velice záleží na dobrom futbale a keď ho majú vysielať pre pospolity ľud tak si najskôr musíš pomaly zaplatiť také služby aké nemá nikto.
Vždy išlo iba o peniaze. Aj v tomto prípade. Bohužiaľ môžeme očakávať ďalšie delenie sa na dobrých a zlých. Nuž polutovania hodne a smutne. Možno nejaký pokus/omyl.
2021-04-19 10:41:14
Toto ziadny normálny fanúšik futbalu nemôže podporiť.
2021-04-19 10:50:51
Pre veľa ľudí je to nezmysel a že budú otrepané a nezaujímavé zápasy keď ich budeme vidieť každý mesiac hrať proti sebe. Tak sa pýtam keď v NHL alebo NBA hrajú 20 naj tymov každý rok je to aj každým rokom menej atraktívnejšie ? Príde mi to naozaj ako nezmysel tento názor ... a nový formát ligy majstrov sa mi nepáči Vám hej ? ... hor sa do boja v superlige
2021-04-19 11:12:51
Mozu si za to sami. Tradicne kluby ako my potrebuju viac financii aby mohli konkurovat ropakom ako psg a city. Ropaci nedodrziavali ffp a nikto ich za to ani netrestal, tak aky to ma vyznam prosim vas. Peniaze teraz treba jednoznacne.
2021-04-19 11:48:42
Mourinho je pán, odmietol začať tréning a Tottenham ho prepustil.
2021-04-19 13:03:08
Vznik takejto super ligy sa dal čakať, je to asi prirodzené, niektoré kluby proste prerástli miestne pomery a potrebujú nejakú normálnu ligu na európskej úrovni.
Ten formát mi príde divný a nepáči sa mi, ale tak základná myšlienka je fajn.
2021-04-19 13:38:09
Preco nie? Podla mna to moze byt pokojne buducnost europskeho futbalu. Liga podla vzoru NHL moze byt pokojne to, co svet chce. Lenze ludia casto nevedia, co chcu, preto je podla mna odveci sa pytat na nazor fanusikov. Koncept je este nie uplne utraseny, UEFA a FIFA tu robia bubububu, lebo im tecie do topanok a LM je posledne roky fraska a z roka na rok to cloveka viac nudi a ide casto o extremne pretaktizovane zapasy alebo zapasy giganta vs trpaslika, ktore ludi nebavi pozerat.

Ja v tomto koncepte vidim znacny potencial (ale treba mu dat organizacne mantinely), ale malo by sa to postavit naozaj ako nadnarodna celoeuropska sutaz a malo by to mat aj vlastnu poharovu sutaz. Fungovanie si viem predstavit napr. takto:

Povedzme 24 (mozno 30) timov (12 zakladatelskych, ktore budu mat iste ucinkovanie v pripade, ze neskoncia 2 sezony po sebe na dne... inak budu hrat klasicky baraz o vypadnutie... 12 timov, ktore to kazdorocne doplnia a tie na zaklade koeficientu pridu ako vitaz z kazdej narodnej sutaze (Nemecko, Spanielsko, Anglicko, Francuzsko, Taliansko + vitaz a druhy finalista europskeho pohara + 2. a 3. miesta v tychto ligach a vitazi slabsej ligy budu hrat kazdorocne baraz o zvysnych 5 miesteniek.. mozno konceptom ako je Liga Narodov).

Format tabulky kazdy s kazdym (doma, vonku). Treba nastavit platove stropy ako je v NHL, ktore budu podla velkosti klubu (podla budgetu) platit pre kazdeho rovnako. Nehrala by sa ziadna vyradovacka, ale proste vitaz by bol vitaz ligy.

Okrem toho by sa vytvoril nadnarodny europsky pohar, kde by sa mohli nominovat ucastnici tohtorocnej edicie celoeuropskej ligy + 2./3. priecky narodnej ligy (Spanielsko, Anglicko, Taliansko, Nemecko, Francuzsko a majstri (mozno aj 2./3. miesta) z ostatnych europskych lig) kazdej krajiny a hralo by sa to klasickym pavukom, kde by sa rozlosoval cely strom, cize sa moze stat, ze by napr. Sparta alebo slovan dostali v 1. kole supera ako Barca alebo RM a mozu ho vyradit.

Takto by sa stalo, ze by aj kluby v slabsich europskych liga mohli nakuknut do nadnarodnej Superligy alebo sa prebojovat skrz pohar niekam vyssie. Prachy by sa tu tocili samozrejme paradne, urcite by boli podla mna premie vyssie ako v LM a Europskej lige.

Podla mna koncept nadnarodnej sutaze ma zmysel, je to nieco, co na trhu chyba. Samozrejme, ze tie celky ako FCB, Real alebo City ci Bayern davno prerastli svoje ligy a proste 90% zapasov je nudnych a nikoho nebavi sledovat 19. priecku vs 1.-3. miesto. Kde tim na 19. priecke 90% zapasov betonuje, aby uhral proste bod a zachranil sa. Len to zase nemoze byt len tak upletene ako z hovna bic, musi sa ten koncept premysliet a pripravit dokopy v koordinacii s UEFA a FIFA, kedze oni dnes zastresuju svetovy futbal. Kazdopadne treba prekopat vsetko, cely system od narodnych lig az po superligu, ta by v mojom pohlade samozrejme nahradila LM a europsku ligu. Timy v superlige by va danom roku nehrali narodnu ligu a zo superligy by sa proste dalo vypadnut. Tie zapasy by mali smrnc a keby kazdy vie, ze si moze zahrat v 24 clennej (prip. viac) zostave top timov europy, tak by to bolo skvele. Dokazali by sa tam takto prebojovat aj slabsie kluby a povedzte, ze by vas nebavilo sledovat, keby sa napr. nejaky CZ klub prebojoval do edicie takejto ligy tie zapasy, ze by taka Slavia napr. tyzden co tyzden namiesto Opavy a Pribramy hostila kluby ako Bayern, Real, Barcelonu, atd. V Europe mame vyhodu aj casovych posunov, ktore tu nie su velke a proste klasicky nadarodny ligovy koncept by tu pasoval ako rit na serbel.

Ale treba nastavit system tak, aby boli financne do toho zainteresovane aj narodne ligy (vitazi by hrali baraz o miestenky + by sa hral nadnarodny pohar) a proste finacne by na tom profitovali aj mensie kluby.

Ja som za, podme to prekopat a podme urobit futbal viac atraktivnym. Hra sa pre 4+ mld ludi na zemi, je to najsledovanejsi sport, tak treba urobit nieco, co bude buducnost futbalu. Ale treba k tomu diskusiu a celoeuropsky konsenzus, nie to robit poza chrbat a obchadzat zvazy, atd. Kazdopadne UEFA nech sa zamysli, lebo ta ich reforma LM je uplne mimo... to akoze tam musia robit strasni nimandi, ked vymyslia taky nezaujimavy koncept a este ma byt spusteny az o 3 roky roky... akoby to bol projekt pristatia na marse.
2021-04-19 13:44:35
Je to zvláštne - pindáte na to, že UEFA a FIFA je skorumpovaná, ale sú to práve tieto organizácie, ktoré na LM zarábajú najviac peňazí. Hospodária s nimi bez vedomia a možnosti vplyvu najlepších klubov a preto sa nečudujem, že sa rozhodli vytvoriť vlastnú ligu. Budú rozhodovať o peniazoch, ktoré najmä vytvára záujem o ne. Chcú radšej zarábať peniaze pre seba a rozdeľovať ich tam, kam sa spoločne rozhodnú, a to nielen medzi seba, ale aj na projekty podporujúce rozvoj futbalu (aspoň taká má byť myšlienka). Je zrejmé, že nie sú spokojní s fungovaním FIFA a UEFA a ich vzdor vyvrcholil práve týmto krokom. Netvrdím, že je to úplne správne a aj tu nebude priestor na korupciu, ale ak to má byť počiatok očisty, prečo nie...
2021-04-19 16:43:59
Čo je to za hlúposť,ze chcú trestať hráčov tak ze nebudú môcť hrať za repre? Také Miláno bude určite veľmi mrzieť,keď Mino nebude môcť hrať euro..
2021-04-19 21:30:54
Neuveriteľmné, že sa Barcelona podriadi Pérezovi. A vy ešte tomu tlieskajte. Real nedokáže vyhrať LM, ale Superligu si zmanipuluje ako chce.