Barcelona dala v lige zatiaľ 22 gólov, no 14 z nich padlo až v druhom polčase. V prvej polhodine sme zato videli len jeden jediný gól.

Okrem zápasu s Malagou, kedy Blaugrana len remizovali a chudobného, no dôležitého jednogólového víťazstva nad Villarrealom, zvyšok stretnutí vyhrali zverenci Luisa Enriqueho jednoznačne. A navyše mužstvo nedostalo zatiaľ ani jeden gól.

Každopádne aj v tomto prípade sa nájde štatistika, nad ktorou musí tréner FC Barcelona ako aj celé mužstvo zapracovať. Až 14 gólov z 22 padlo v druhom polčase. Iba Neymarovi proti Granade sa podarilo otvoriť skóre duelu už v prvých 30 minútach stretnutia. Dokonca v štyroch zápasoch bolo na polčas 0-0 a to proti Villarrealu, Athletic, Malage a Eibaru.

Samozrejme, zverenci Luisa Enrique sa snažia, no súperi zvyčajne bránia hlboko zatiahnutí pred vlastným pokutovým územím a čakajú na svoju možnosť. S pribúdajúcim časom však ich sily na rázne dostupovanie ubúdajú a tak sa čoraz viac začínajú presadzovať Katalánci.

Bohužiaľ sa každopádne s pribúdajúcimi minútami na ich kopačka vkráda aj nervozita. Môže zato tiež vychýlená strelecká muška hráčov Blaugrana, nakoľko na gól potrebujú množstvo šancí. Efektivita je stále na nízkej úrovni. Dokáže to Luis Enrique zlepšiť? Predsa len, proti silným mužstvám rozhodujú detaily a každá zahodená príležitosť.

zdroj: mundodeportivo.es

Perfecto

9
2014-10-21 08:11:57

no to je bude alebo, bud bude hrať súper otvorenu hru, ušetrí vac síl (nebudet toľko brániť a behať bez lopty) ale zase môže dostať na úvod gol.....alebo bude brániť od začiatku, nedostane na začiatku gol ale bude ho to stáť viac síl, ktoré mu budú chýbať v 2.polč.......veľmi málo mužstiev dokáže proti barce kondične vydržať celý zápas -----nerobil by som z toho vedu...

Perfecto

21
2014-10-21 08:13:19

a už su dávno preč časy ked proti nám začínali hrať mužstvá od začiatku "normálne" ---teraz sa každý stihane hned po výkope dozadu a čaká... je to zbabelé ale logické

johan

5
2014-10-21 08:36:10

nesmieme to zasa porovnavat s hrou barcelony za guardiolizmu, kde sme vedeli, ze sa deje nieco zle, ked nasi nedali gol-dva do 20tej minuty :)

Perfecto

7
2014-10-21 08:41:46

tak tak tu ešte poniektorí ludia žijú v roku 2009...ale súperi nás už poznajú a vedia ako majú proti nám hrať..

harry525

3
2014-10-21 11:40:21

Ale ked sa tak zamyslime, je to na nieco dobre.. keby sme v prvej pol hodine strelili tak 4 goly, zvysok zapasu by sme odflakli a urcite by sme inkasovali..