Katalánci na tretí pokus dokázali na Emirates Stadium získať plný počet bodov. O výhru 0-2 sa postaral Messi, no mužom zápasu bol Marc-André ter Stegen, ktorý zariadil, že FC Barcelona v Anglicku neinkasovala.

Ter Stegen - 10

Nemec zachránil takmer istý gól od Oxlade-Chamberlaina, hoci strela nebola vydarená. Fantastický zákrok predviedol aj pri hlavičke Girouda a Aarona Ramseyho.

Alves - 8

Vymyslel skvelý center z voleja na Suareza, no Uruguajčan bránu Arsenalu tesne netrafil. V zápase sa predviedol v oveľa lepšom svetle ako v tých posledných.

Piqué - 7

Videl tretiu žltú kartu v tohtoročnej edícii Ligy Majstrov a v odvete si nezahrá. Gólový protiútok sa začal u neho.

Mascherano - 8

Skvelý zápas od Argentínčana, ktorý dokázal Girouda umlčať. Mascherano si svoj priestor strážil od prvej minúty. Takisto skvele vyvážal loptu.

Alba - 6

Nebol to jeho najlepší zápas. S loptou na kopačkách mal problémy. Bol to jeden z mála zápasov, v ktorom nebol sám sebou. V druhom dejstve ponúkol viac.

Busquets - 7

V prvom polčase bol nakopnutý. Kým sa otriasol, mužstvo malo problém s cirkuláciou lopty a kontrolou nad zápasom. V druhom polčase bolesť opadla a svetu predviedol ako sa má ťahať za šnúrky.

Rakitič - 7

V prvom polčase akoby neexistoval, no postupne sa dostával do tempa. Ukázal, že tím plný hviezd potrebuje hráča, ktorý si odmaká aj čiernu robotu.

Iniesta - 7

Taktika Arsena Wengera sa ho snažila vypojiť z hry. Kapitán sa zapotil, ale aj vynašiel. Skvelou pätičkou na Suareza sa zaskvel pri gólovom protiútoku. Výzvu Andrés prijal a zvládol.

Messi - 9

V prvom polčase mal problémy dostať sa do hry. Abracadabra nefungovalo...; až po polčase. Potom to rozbalil, odklial bránu Petra Čecha a strelil dva góly.

Suarez - 8

Nepremenil čistú šancu v prvom polčase. Druhú ešte čistejšiu v druhej polovici poslal len na žrď. Na prvom góle Messiho mal každopádne veľký podiel.

Neymar - 8

V prvom polčase mu chýbala mágia, v druhom sa to rapídne zlepšilo. Bol oveľa nebezpečnejší. Prihral Messimu na gól, sám mohol skóroval, no Čech ho vychytal.

Hodnotenie tímu - 7,7

dodo11

-76
2016-02-24 11:37:35

Môj názor (!) Alves má prehnané hodnotenie...

Fiko

top komentár
93
2016-02-24 11:41:17

Môj názor (!) Patríš do skupiny zaujatých proti Alvesovi.
Alves včera odohral perfektný zápas ...

emiliano

4
2016-02-24 12:06:03

Ja som zaujatý proti Alvesovi, ale včera odohral dobrý zápas, možno aj preto, že nehral na neho od začiatku Welbeck, ten by mu utekal. Inak v strede všetko vymyslel a vyriešil zložité situácie Andres, zaslúžil si 9.Neviem, čo bude, keď skončí, lebo v dobrom vydaní je to klasa, ten gol by bez neho nepadol, predĺžil na Neya ekvilibristicky.

emiliano

37
2016-02-24 12:12:24

Ešte jedná poznámka na Neya: Síce ľahko zahadzuje, ale pri tom góle ukázal formát. Neprihral Leovi skôr, ako by to urobili priemerní, lebo Leo by nebol v šanci, obrancovia boli na jeho úrovni. Najprv ich Ney zatiahol na naľavo a až vtedy to Leo dostal, bol už sám pred Čechom.

Barcelonista

42
2016-02-24 11:44:17

Moj nazor (!) Alves bol po Matsovi a Messim najlepsi na ihrisku...

2016-02-24 15:56:00

súhlasím a 7 pre ´dalších troch hráčov ? Je to min. 9 v priemere ! K...a kto má takéto názory ? 1/8 finále CL vonku vygrať 2:0 a problémy u hráčov ? Keby boli nevyhráme.

2016-02-24 11:45:09

Ahojte, viem že trochu odveci ale neviete niekto ako sme na tom so šnúrou bez prehratého zápasu? mali by sme sa blížiť k historickému rekordu RM 1988/1989 kedy 34 zápasov pusinky neprehrali... FORCA BARCA

2016-02-24 11:57:49

kde sa dá pozrieť celý včerajší zápas, kedže som ho nemohol pozerať. ďakujem za odpoveď

lovefootball

3
2016-02-24 12:01:30

Dnes dava Digi Sport reprizu alebo si ho mozes stiahut z rojadirecta.com.