Katalánci vo včerajšom zápase na Anoeta rozbili domáci Real Sociedad 6:1. Všetci pritom vieme, že Barcelona to mala v posledných rokoch v San Sebastiáne veľmi náročné. O to viac včerajší výsledok, no hlavne výkon tímu, potešil. Potešia aj známky.

Hodnotenie hráčov bolo zostavené podľa nasledovného kľúča -> do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: hodnotenie portálu ESPN a hodnotenie katalánskeho denníka Sport a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov s komentárom portálu ESPN. Kompletné čísla nájdete v tabuľke na konci článku.

Ter Stegen - 7,3

V prvom polčase predviedol dvojicu veľmi dôležitých zákrokov po zakončeniach od Isaaka, hoci v druhom polčase urobil chybu. Ale až na túto chybu odohral dobrý zápas, je veľmi dobrý v rozohrávke.

Mingueza - 7,3

Ďalším dobrý výkon zo strany mladíka, ktorý na pravú stranu trojčlennej obrany zapadol veľmi dobre.

De Jong - 7,8

Možno mal urobiť viac, aby Barrenetxeu vypojil z hry pred jediným gólom domácich, ale Holanďan odohral ďalších dobrý zápas na poste stopéra. Pre obrancu je kľúčová jeho schopnosť vyvážať loptu z defenzívy.

Lenglet - 7,1

V posledných týždňoch po sérii hrubých individuálnych chýb podáva oveľa lepšie výkony.

Dest - 8,8

Strelil dva dôležité góly, ale aj bez nich by odohral fantastický zápas. Vo finálnej tretine predstavoval neustále nebezpečenstvo.

Busquets - 7,9

Zdá sa, že v posledných dvoch týždňoch sa vrátil starý dobrý Sergio. Presoval veľmi vysoko, aby získaval loptu a mal prsty vo viacerých góloch Barcelony.

Pedri - 7,3

Ako vždy bol veľmi dobrý vo výbere miesta, neúnavne presoval, ale titulky sa tentokrát budú písať o iných hráčoch.

Alba - 8,1

V deň svojich 32. narodením bol opäť excelentný, vytvoril dvojicu gólov mužstva a výborne spolupracoval s Messim.

Messi - 9,1

Pokračuje vo vynikajúcej forme, strelil dva góly a mal podiel na ďalších. V tejto sezóne má priamy podiel na 31 ligových góloch, keď strelil 23 a prihral na 8.

Griezmann - 7,9

Včera oslavoval narodeniny podobne ako Alba či tréner Koeman a francúzsky útočník svoje 30. narodeniny oslávil dobrým výkonom a úvodným gólom.

Dembélé - 7,9

VAR mu anuloval gól, ale odpovedal okamžite a na streleckú listinu sa potom zapísal aj tak po skvelom sóle.

Náhradníci

67' Araujo - 6,4

Pokračuje v pozvoľnom návrate na trávniky po niekoľkotýždňových problémoch s členkom.

68' Moriba - 6,9

Nahradil Busquetsa, predviedol niekoľko pekných dotykov. Zdá sa, že sa stal platným členom kádra prvého tímu.

79' Braithwaite - 6,1

Nahradil Dembélého na posledných 10 minút.