Eurosport informuje, že Lionel Messi prestavil novému prezidentovi FC Barcelona svoje požiadavky, ktoré klub musí splniť, aby si kapitána prvého tímu udržal vo svojom kádri aj v budúcej sezóne.

Lionel Messi je otvorený myšlienke zotrvať na Camp Nou aj v nasledujúcich rokoch. Eurosport v každom prípade tvrdí, že kapitán Barcelony na posledných stretnutiach s Laportom predstavil niekoľko podmienok, ktoré klub musí naplniť, aby si vyslúžil jeho podpis na predĺžení kontraktu. Argentínec má súčasnú zmluvu platnú už len do júna 2021 a počas leta môže zmeniť klubové farby úplne zadarmo.

Odísť z klubu chcel už počas uplynulého leta, ale Josep Maria Bartomeu mu to neumožnil vzhľadom na klauzulu v jeho zmluve. Začiatok sezóny v pohľadu Blaugranas nebol výsledkovo práve najlepší, ale Katalánci sa pod taktovkou Ronalda Koemana postupne zlepšovali a po novom roku sa dostali do formy. Zrazu majú reálnu šancu na zisk dvoch trofejí, nálada v šatni je oveľa lepšia a s príchodom nové prezidenta sú šance na predĺženie spolupráce s Messi razom ďaleko vyššie.

Argentínec však od 1. januára môže pokojne rokovať s ostatnými záujemcami o jeho služby, údajne sa v každom prípade hovorí o tom, že sa rozhodne až po skončení sezóny, no uprednostňuje pokračovať v kariére v metropole Katalánska. Predtým ako podpíše novú zmluvu, Laporta musí splniť jeho požiadavky.

Konkurencieschopný káder s citlivo štruktúrovaným prestupovým plánom

Finančná situácia neumožňuje Barcelone počas letného prestupového obdobia bezhlavo rozhadzovať. Messi v každom prípade očakáva, že klub posilní káder prvého tímu. Zatiaľ je viac menej jasné, že dres Blaugranas si oblečie Éric García na základe voľného transferu. Ďalšie posily sú otázne, hoci včera sa v Barcelone, ale aj v Madride objavil Mino Raiola a Alf-Inge Håland, teda agent a otec Erlinga Hålanda. Je zrejmé, že Katalánci majú o nórskeho útočníka veľký záujem, ale zrejmé je aj to, že v boji o jeho podpis čelia tvrdej konkurencii. Messi však považuje príchod posíl za kľúčový faktor pre návrat klubu na európsky vrchol.

Klub musí vsadiť na mladých hráčov

Argentínec ďalej požaduje, aby klub dával príležitosti mladým hráčom, pretože v posledných rokoch sa Barcelona od toho modelu odklonila a preferovala nákup predražených hráčov. V tejto sezóne sa však v kádri prvého tímu osvedčili odchovanci ako Araujo, Mingueza či Ilaix Moriba a výborne hráva Pedri a netrpezlivo sa očakáva návratu Ansu Fatiho. Kapitán Barcelony preto očakáva, že klub bude mladým dôverovať aj naďalej a nové mužstvo sa vybuduje práve okolo týchto mladíkov.

Otvorená komunikácia s Koemanom a hierarchia v klube

Eurosport tvrdí, že Messi považoval doterajších trénerov - menovite Luisa Enriqueho a Quiqueho Setiéna za neprístupných či drakonických a ocenil vzájomný vzťah, ktorý si postupne vybudoval s holandským trénerom Ronaldom Koemanom.

Bol by rád, aby by si Holanďan udržal trénerskú stoličku v nasledujúcej sezóne. Podobný názor má aj v prípade Ramona Planesa, športového riaditeľa klubu. Otvorenú komunikáciu si chce zachovať priamo s prezidentom, ktorý sa samozrejme všemožne snaží presvedčiť kapitána k zotrvaniu v klube.

zdroj: eurosport.co.uk
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-04-02 11:43:40
Z toho mi vychadza, ze sa bude musiet kupit velmi, velmi kvalitna 9-ka....tam nas hlavne tlaci pata....a aby na nu bolo, treba nieco velmi dobre predat.....
2021-04-02 12:00:00
konečne sa niekto vyjadril o neprístupnosti Luisa Enriqua.. ja som tohto trénera nikdy NEMUSEL.. do vienka dostal vyšperkované mužstvo, ktoré mu zvyšovalo kredit a nie opačne.. visca..
Teo07 2021-04-02 12:05:41
K+. Absolútny súhlas!
martin123 2021-04-02 12:09:37
Preto Barcelona pred ním pod Tatom vyhrala jedine špan. superpohar a po jeho príchode treble, potom double. Posledná sezóna už nebola to čo predtým, ale tie dve sa musí uznať ze boli kvalitné. Zmenil štýl tímu na rýchly prechod do úzkou a hlavne dokázal rotovat hráčov, čo sa Valverdemu neustále vyčítalo, že hra len s 13 hráčmi.
martin123 2021-04-02 12:10:02
*útoku
Zubizareta 2021-04-02 12:17:39
Mňa prekvapilo, že medzi neprístupných zaradil aj Setiéna, lebo na mňa pôsobil Setién normálne, ľudsky. Možno keby si niekde sadli a vyrozprávali si veci, tak by sa tie problémy medzi nimi vyriešili.
Jhonys Admin 2021-04-02 12:36:23
můžu se zeptat, kdo se vyjádřil o nepřístupnosti Luise Enriqueho? Redaktoři Eurosportu? To musí být určitě pravda no... 😂
Vyšperkované mužstvo opravdu nedostal. Zdědil po Tatovi kádr v rozkladu a bez energie. Společně se Zubim (ještě tehdy přes odložený přestupový ban a nemožnost Suáreze první měsíce nastupovat) se podílel na budování týmu 😀😀 Nevím, proč je potřeba mu tyto zásluhy ubírat a překrucovat historii. Ale dobrý no, asi chápu – „odstavil” Xaviho a od té doby je pomalu nejhorší člověk v historii klubu, že? 😁 za úspěch můžou všichni, jen ne on...
A jen pro úplný pořádek: sám Messi v tom předvánočním rozhovoru uvedl, že pro něj byli Luis spolu s Pepem nejlepší trenéři, jaké kdy měl. Asi ten rozhovor s Jordim Evolem tehdy ti redaktoři Eurosportu neviděli... 🤔
maryann 2021-04-02 13:48:09
👍
hoyer11 2021-04-02 14:38:51
Jhonys naprostej souhlas ! Jen bych doplnil, že Louis Enrique je pro mně s Pepem a Cruyfem nejlepší trenér v historii klubu! Dokázal postavit rozloženej tým bez tváře nejen zpátky na nohy, ale udělat z Barcy zase nejlepší tým na světě !
harry525 Premium 2021-04-02 15:07:58
Jhonys, predbehol si ma... Lebo presne som to chcel napísať...

Že redaktori eurosportu majú asi "väčšiu" pravdu, ako sám Leo, ktorý Lucha spolu s Pepom označuje za najlepších trénerov (to SÁM POVEDAL!) 😉
2021-04-02 15:17:54
martin123, súhlas. Enrique patrí medzi najlepších trénerov spolu s Cruyfem a Pepom, ktorí trénovali Barcelonu!👍
FCBarcelona2018 2021-04-02 17:57:51
Ja si myslím, že stačilo by predať Coutinha (ktorý je Barci na dve veci...všetci si domyslíte na čo ináč by som bol zablokovaný), tiež predať Umtitiho a rovnako ak príde Depay alebo nedajbože Halland, tak nám netreba Bratwaitha (čiže tiež predať) a veľmi by som už nepočítal vzhľadom na budúcnosť mužstva s Busquetsom, Piquem a veľmi veľmi pouvažoval nad Lengletom. Ak príde Garcia bolo by dobré dať z B-éčka možnosť mladému stopérovi. Možno sa uchytí ako Araujo a Mingueza. V zálohe máme veľkú nádej Moribu, takže tiež predať Pjaniča, aj keď ten tu už dávno resp. vôbec nemal byť. Potom by sme mali mladý káder okolo Messiho a možno by aj nejaké peniažky zostali po predaji spomenutých hráčov.
2021-04-02 21:26:33
Tak s tím Luis Enriquem pořádně šlápli vedle... A to ostatní? :-D Tak to myslím ví každý fanoušek i nefanoušek Barcy a Lea Messiho, jaké má zhruba představy. Nic nového pod sluncem a hlavně - jsou to představy obecné a nikoliv jakkoli konkrétní - to, co Eurosport tvrdí že ví, ve skutečnosti prd ví ale jen předjímá. A vůbec - o kvalitě radaktorů, komentátorů a speciálních poradců na Eurosportu si myslím svoje. Něco mezi Bildem, Bleskem a Seznam.cz - naprosto neověřené a zaujaté informace, jejich cílem je šokovat, číst a tudíž rozuměj... rejžovat. Fakt ne...