Včera sa uskutočnila dôležitá fáza súdneho procesu s Danim Alvesom, keď sa na pojednávanie dostavili svedkovia udalostí na diskotéke v Suttone, aby poskytli svoje svedectvo. Podľa mediálnych správ sú pre bývalého futbalistu Barcelony nepriaznivé.

Vypovedať mali dve spoločníčky údajnej obete - jej sesternica a kamarátka. Potvrdili svoje výpovede na polícii a verziu udalostí z ich pohľadu pred a po údajnom útoku, keďže treba zdôrazniť, že neboli priamymi svedkami trestného činu, z ktorého je Alves obvinený. Okrem toho dodali, že pred udalosťami na diskotéke ich futbalista oslovil so zjavnými sexuálnymi úmyslami. Jednu z nich mal Alves objať okolo pása a druhej sa dotýkal na intímnych miestach. Sudca poučil druhú ženu, že môže Alvesa zažalovať, ale ona to nechce neurobiť, aby neznevážila sexuálny útok, ktorý sa stal jej priateľke.

Z výpovede vyplýva, že Alves a jeho spoločník pozvali ženy do súkromnej časti diskotéky prostredníctvom čašníka, ktorý to potvrdil aj súdu. Spočiatku odmietali, ale nakoniec súhlasili. Uviedli tiež, že Brazílčan neskôr pristúpil k dverám toaliet a odtiaľ gestom naznačil údajnej obeti, aby prišla bližšie. Ženy si nemysleli, že sa tam nachádzajú súkromné toalety. Mysleli si, že by to mohla byť fajčiarska miestnosť. Keď jedna z nich potrebovala na toaletu, zamierila dokonca do hlavnej miestnosti na spodnom poschodí.

Po odchode z kúpeľne žena údajne povedala svojim spoločníčkam "poďme odtiaľto preč" a v šatni sa rozplakala a povedala "ublížil mi". Pri odchode na to upozornil jeden z vyhadzovačov, ktorý sa ženy ujal a upozornil na to šéfa, a až potom sa Alvesova údajná obeť priznala, čo sa stalo. Všetky bezpečnostné protokoly boli aktivované a prišla polícia. Včera pred súdom vypovedali aj vyhadzovač, majiteľ diskotéky Sutton, manažér podniku a čašníci. Svedectvá potvrdili výpoveď obete, že keď bola v opatere zamestnancov diskotéky, neprejavovala ochotu vec nahlásiť a opakovala: "nebudú mi veriť".


KLIKNI SEM a vyber si svoje tričko!

Alvesov právnik Cristobal Martell pre agentúru EFE uviedol, že vo výpovediach pretrvávajú nezrovnalosti. Nie je jasné, o čo konkrétne ide, možno o skutočnosť, že Alves mal žene gestom naznačiť, aby vstúpila do kúpeľne, zatiaľ čo podľa záznamov tam vošla až o dve minúty neskôr. Uvidíme, aké bude svedectvo Brazílčanovho kamaráta, ale prípad vyzerá pre futbalistu veľmi nepriaznivo, najmä kvôli svedectvu, že sa nepríjemne dotýkal aj druhej ženy.

zdroj: marca.com EFE La Vanguardia
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-02-04 10:26:11
Neviem, ci je Dani vinny a co presne spravil, ale toto vsetko nic nedokazuje. A usvedcit niekoho mozeme len na zaklade jasnych a hlavne fyzickych dokazov. A aj keby sa dokazalo, ze k sexualnemu kontaktu doslo, treba o dost viac, aby sa potvrdilo znasilnenie. To, ze mal Dani "sexualne umysly" nic nedokazuje. Ked sa tu povodne hovorilo o 47 sekundovom videu a mne sa zdalo, ze postup sudu nebol uplne "koser", logicky som sa postavil na Daniho stranu (lebo ako podozrivy ma stale urcite prava), no teraz som nestranny a cakam. Zial, nie je iste, ci pravda vyjde najavo a ci vysledok bude vobec spravodlivy.
futbal 2023-02-04 11:06:42
Poučenie pre teba do budúcna, nevyvodzovat závery na základe pár
protichodných bulvárnych článkov a ešte to podopierať tým, že si z právnickej rodiny :D
Martinek 2023-02-04 11:31:09
V tejto dobe nemusíš ženu znasilnit, aby nemali dôvod ta odsúdiť. Niektoré "hviezdy" nevedia co robiť ak majú peniaze. Ak ju obchytaval už to je cez čiaru. Z druhej strany je veľa zlatokopiek a pomali si to "pýtajú ".
RoAd 2023-02-04 11:49:45
Cez ciaru urcite, no na basu to v takomto pripade nie je. Skor na pokutu, podmienku, atd. Podla pravneho systemu danej krajiny.
Martinek 2023-02-05 12:18:26
Ako by sa tebe páčilo keby tvoju priateľku,ženu niekto takto obťažoval? Mne by sa to nepáčilo a pokuta by bola určite málo. Aktuálne prakticky v každej vyspelej krajine je to už považované za veľký prehrešok, čo jeden dobre.
RoAd 2023-02-05 12:26:39
Ja to neobhajujem, preboha. Ja len vravim, ze ak islo len o nejake narazky ci par nechcenych dotykov, nemozu ho za to dat do basy. Bolo by to prehnane. A preto su zakony vsade take, ake su. Za mna (a aj z hladiska zakonov vo vyspelych krajinach) by stacila podmienka a odskodne. Ak je teda len vinny z obtazovania. Ak toho spravil viac, treba dufat, ze bude dost fyzickych dokazov.
Martinek 2023-02-05 14:37:09
Mne by sa nepáčilo ani nejaký človek dotýkal mojej ženy. Ak raz chytnes ženu tak to nebolo nechcene. Samozrejme nejaké slovné narážky nie sú na basu. To súhlasím,ale fyzicky kontakt už na prísnejší trest.
RoAd 2023-02-05 15:18:10
Ja som myslel nechcene z jej strany. A ta zena asi nebola zadana, ked isla s nim/za nim. A ak bola... No comment. Ale za dotyk sa do vazenia proste nechodi. Nakladacka od pripadneho priatela/manzela by zato bola v pohode.
RoAd 2023-02-05 15:22:18
No ale ak niekoho zena/priatelka beha po diskotekach a nocnych kluboch, asi nebude ta spravna.
2023-02-04 10:28:03
Je mi to líto Danieli ale půjdeš na pár let bručet...nejseš ostatně první legenda z Brazílie co má zkušenosti z Kriminálem. Ač legenda Barcelony, prokázal si že do civilizované společnosti momentálně nepatříš.
Jen si říkám že je to v současnosti dost nešťastné pro jméno a značku FC Barcelona......Alves v base...Rosell nám tu mluví o kondomech a vazelíně..Měli bychom si uvědomit že jde o dobré jméno celého klubu!
Stejně jako policisté nebo vojáci ve službě i mimo se musí chovat odpovědně, jelikož reprezentují celý sbor a jeho dobré jméno.
Tady trpí jméno Barcelony a její značka
messso 2023-02-05 03:15:06
Prosim ta… čo tu robíš paniku okolo toho, že značka FCB niečo utrpi. Neší nezmyslo a bludy. Jak môže toto poškodiť značku FCB? Veď v čase incidentu bol hráčom iného klubu, ktorý s ním okamžite rozviazal zmluvu. Noačo, že za nás hrával? Podla tvojej logiky by teda malo utrpieť aj dobré meno PSG alebo Juventusu. Fakt väčší nezmysel som tu už dlho nečítal. Keď išiel sedieť Ronaldinho tak sa máš určite zanalyzované ako velmi nás to poškodilo. Veď za nás predsa kedysi hrávál. Ja ti poviem čo sa stalo. Absolútne nič. Každý to mal na háku a do mesiaca po odsúdení sa media zamerali na niečo iné. Asi ako s každou kauzou. Tak si prosim ťa schovaj tieto tvoje poplašné správy….
Banana35 Premium
2023-02-04 11:42:00
Jednou čert navždy čert
2023-02-04 15:18:52
Spomeňte si na Ronaldovu aféru z ktorej sa nakoniec vylízal po mimosúdnom vyrovnaní. Nemyslím si, že je Dani svätý, ale už to,že tie baby prijali návrh ísť do súkromnej časti diskotéky museli vedieť o čo ide. Nakoniec prečo si poriadne nezarobiť !