Španielska U21 si zabezpečila miesto vo finále Majstrovstiev Európy U21 po výhre nad reprezentáciou Nórska. O góly sa postarali Rodrigo, Isco a Morata (3:0).

V reprezentácii Španielska mala už tradične veľké zastúpenie FC Barcelona. V základnej zostave sa objavili štyria hráči Blaugranas a to konkrétne Bartra, Montoya, Thiago a Tello. Tréner Julien Lopetegui nechal na lavičke náhradníkov ďalšieho hráča Barçy Marca Muniesu.

Španielsko dominovalo od začiatku až do poslednej minúty zápasu. Prvú výraznejšiu šancu mal Isco a neskôr aj Tello, ktorý bol veľmi blízko k tomu, aby poslal Španielsko do vedenia.

Tlak Španielska neprestával, avšak až v záverečnej minúte prvého polčasu poslal svoj tím do vedenia Rodrigo.

Nórsko sa pokúšalo vyrovnať, ich snaha o gól však bola márna. Španielsko aj naďalej dominovalo a v posledných minútach zápasu ešte skóre upravili Isco a Morata, čím stanovili konečnú podobu výsledku na 3:0.

Španielsko sa vo finálovom zápase stretne s reprezentáciou Talianska, ktoré zdolalo Holandsko (1:0).

Finále sa bude hrať v utorok (18. 6.) o 18:00.