Katalánci vo včerajšom zápase 11. kola Primera Division prevalcovali Real Valladolid na svojom štadióne a zvíťazili 5:1. Nie všetci hráči totiž odohrali dobrý zápas, no Messiho skvelý výkon postačil na to, aby to tak z výsledku vyzeralo. Pozrime sa na známky hráčov bližšie.

Katalánci teda súboj s Realom Valladolid zvládli a to je podstatné. Fanúšikov potešili piatimi gólmi a predovšetkým v druhom polčase aj skvelým výkonom. K tomu pomohol samotný Valladolid, keďže s pribúdajúcimi minútami jeho hráči vládali čoraz menej. O góly sa podelili Clement Lenglet, Arturo Vidal, Luis Suarez a predovšetkým dvojgólový Lionel Messi, ktorý si do štatistík pripísal aj dve asistencie. Za hostí sa presadil Olivas. Katalánci sa vďaka trom bodom vyšvihli opäť na čelo tabuľky, no kvôli preloženému El Clásico majú zápas k dobru. Zápas sme si bližšie rozobrali v štatistickom súhrne.

Opäť platí: do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: katalánsky denník Sport a hlasovanie fanúšikov ForcaBarca.sk a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov. Kompletné čísla nájdete v tabuľke na konci článku. Hlasovanie bolo opäť uzamknuté a hlasovať mohol každý len raz. Tentokrát veľký záujem o hodnotenie nebol, keďže nám prišlo len 336 hodnotení.

Marc-André ter Stegen – 6,1

Nemecký gólman nemal v tomto zápase veľa práce, ale pri prvom góle sa nechal zaskočiť, čím loptu vyrazil len pred seba do stojaceho Olivasa. Istý nebol ani pri hre nohami, najlepšie sme to mohli vidieť v 42. a 52. minúte. Určite to z jeho strany mohlo byť lepšie.

Nélson Semedo - 6,6

Takisto neodohral práve najlepší zápas. Stratil loptu v nebezpečnom v priestore už v 14. minúte a o chvíľu na to zapríčinil štandardnú situáciu, po ktorej padol vyrovnávajúci gól. Ďalšiu loptu v nebezpečnom priestore stratil v 19. minúte. V ofenzíve sa mu však darilo lepšie, keď pre mužstvo vybojoval dvojicu štandardných situácii v blízkosti pokutového územia súpera.

Gerard Piqué - 7,2

Piqué na druhej strane odohral veľmi dobrý zápas a je potrebné ho pochváliť. V zápase bol istý, prerušil množstvo akcií súpera, získal viacero lôpt.

Clement Lenglet - 7,7

Ešte lepší zápas sa vydaril francúzskemu zadákovi. Strelil veľmi dôležitý úvodný gól stretnutia a predovšetkým v druhom polčase hral v obrane bezchybne. Veľmi dôležité zákroky prišli v 81. a 85. minúte.

Jordi Alba - 6,7

Jordi má za sebou taký priemerný zápas. Odohral svoje, v ničom okato nechyboval, ale ničím ani neohúril. Veľký vplyv na vývoj zápasu nemal.

Sergio Busquets - 7,2

Jeden z najlepších zápasov Busquetsa v tejto sezóne. Stále dokáže byť jedným z najlepších. Darilo sa mu posielať nebezpečné lopty na útočníkov, ale darilo sa mu aj v bránení. Výborne získal loptu v 20., 25. či 54. minúte.

Frenkie de Jong - 7,2

Mladý Holanďan pokračuje vo veľmi dobrých výkonoch. V niektorých fázach zápasu však bolo vidieť, že by sa mu pridal oddych. Svoje úlohy si však plnil svedomito. Kontroloval stred poľa, dobre sa vedel dostať spod presingu. Nie je mu čo vytknúť.

Arturo Vidal - 7,7

Čiľana je potrebné oceniť. Žiaden z hráčov Barcelony nedáva tímu to, čo Arturo. Na trávniku bojuje o každý centimeter, vždy naplno sústredný a nebezpečný aj v pokutovom území súpera. Gól z 29. minúty strelil ako pravý útočník. A skvelý bol aj v defenzívnej činnosti.

Lionel Messi - 9,9

Opäť výborný zápas v podaní kapitána Barcelony. Odštartoval tímovo asistenciou Vidalovi, no sám skóroval takisto a to krásnym priamym kopom. Neskôr v druhom polčase pridal druhý presný zásah a chvíľu na to prihral na gól aj Suarezovi. Pre spoluhráčov vypracoval 4 čisté gólové šance. Známka je na mieste.

Luis Suarez - 6,9

Uruguajčan niekedy poriadne irituje, ale gól strelí aj tak. Prvý polčas bol v jeho podaní zlý, v druhom už ukázal lepší výkon. Strelil teda gól, no v 92. minúte mal prihrávať na Griezmanna a nie čakať na Messiho.

Ansu Fati - 6,2

Mladíkovi zápas nevyšiel. Strácal jednoduché lopty, dopustil sa viacerých chýb, ale na druhej strane bol nebezpečný. Valladolid mal s ním na krídle starosti. Po Messiho prihrávke spálil v 54. minúte zápasu svoju najväčšiu šancu. Na druhej strane mu nemôžeme nič vyčítať. Je mladý a mesiac nehral.

Ivan Rakitič - 6,5

Na trávnik sa dostal na pol hodinu a zahral dobre. K tomu si pripísal skvelú asistenciu na Messiho gól.

Antoine Griezmann - 5,9

Registrovali sme striedanie, že sa dostal na trávnik. Veľký vplyv na zápas nemal.

Sergi Roberto - 5,8

Prišiel na posledných 12. minút a na pravý kraj obrany, pretože Jordi Alba požiadal o striedanie.

2019-10-30 20:10:30

Spravne, Luiso dal gol ako vzdy a na to tam bol.