Barca v náročnom zápase na Anoete remizovala 2:2. Domáci Real Sociedad využil výhodu domáceho prostredia, no všetko mohlo byť inak. Javier Alberola Rojas na samotnom konci duelu mohol odpískať v prospech Kataláncov pokutový kop, no zákrok Diega Llorenteho na Gerarda Piquého ako penaltový nevyhodnotil.

Po centri Luisa Suáreza sa ocitol Gerard Piqué tvárou v tvár domácemu gólmanovi Remirovi, no zakončiť už nedokázal. Úspešným zákrokom sa totiž prezentoval Llorente, ktorý však viditeľne nemal záujem zasiahnuť loptu a opakované zábery ukázali, že situácia bola minimálne mimoriadne sporná. No hlavný rozhodca Alberola Rojas rázne odmietol zásah VAR a pokračovalo sa v hre.

Hráči Barcelony výrazne protestovali a argumentovali tým, že po podobnej situácii arbiter odpískal penaltu na druhej strane. Ešte v dvanástej minúte ju dokázal využiť Mikel Oyarzábal.

Rozhodnutie Alberolu Rojasa neobrátiť sa na technológiu spochybnil aj bývalý kapitán blaugranas Carles Puyol. Bol pritom veľmi stručný, bezprostredne po celej akcii uverejnil na sociálnej sieti Twitter príspevok, v ktorom bolo jediné slovo - VAR.

Zdroj: md

Teo07

34
2019-12-14 18:56:00

Nepískal by som ani jednu, ani druhú. Ale keď už zapískal tú smiešnu pre Sociedad, mal to zapískať aj na druhej strane. Vyslovene nás poškodil. Inak, Puyola stretol môj známy pred pár dňami v Budapešti na vianočných trhoch.

Marian

8
2019-12-14 19:02:17

Hej, bol tam minúť forinty, čo mu ostali z letnej dovolenky pri Balatone.

2019-12-14 19:03:20

V anglicku by sa k tomu videu aspoň isiel podívat ale v spanielsku???
Do laligy nemali ten VAR vobec dávat keď s ním nevedia pracovat.
Stále keď sa v lalige deju prusery s rozhodcami je poskodena Barca.
To katalansko holt nevedia vystát

FCBarcelona2018

0
2019-12-14 23:14:25

Nie že nevedia s ním zaobchádzať, ale za stavu 2:2 v poslednej minúte ak by mohla Barca vyhrať, tak ju vedome nechcú požiť, len aby poškodili Barci. Chápadlá Peréza siahajú až do VAR-u. Ale v El Clásicu dúfam, že im to natrieme aj bez VAR*u.

Danielko

2
2019-12-14 19:10:01

Nechcem hádzať vinu iba na rozhodcu , aj keď sa dnes prejavil ako patriot Madridu.
Ale stále nám chýba výbušnosť. Nedokážeme vyhrávať obranné súboje.
hráme veľmi opatrne, prechod zaloha utok nefunguje,ako má , ako chceme dosiahnuť gólovú šancu ?

Teo07

-7
2019-12-14 19:19:49

Hrali sme prd. Madrid s tým nemá nič spoločné. Ale dlho tu bolo o Madride ticho, to je fakt... :) :-)

JURITO

12
2019-12-14 19:20:32

Kazdy tim by mal mat moznost aspon raz v zapase si vypytat VAR a proste rozhodca sa musi ist pozriet. Ak aj napriek tomu by to potom ocividne zle vyhodnotil tak hned suspendacia (kedze po zhliadnuti videa nevie spravne rozhodnut tak nech si oddychne a douci sa pravidla)

A proste ak tim to uz pouzije skor a pride takato situacia tak maju smolu proste

loptajegulata

1
2019-12-14 19:21:34

Inde rozhodcovia aj 5 minút pozerajú na video kým sa rozhodnú dokola 30x si to pozrú ale v cigánsku, sorry španielsku, odmietnut čo i len raz. Čím skôr odtial vypadnúť a požiadať o členstvo vo francúzskej lige.

Danielko

5
2019-12-14 19:54:00

Ja mám za to, že by mali rozhodcovia VAR skúmať aj po vzniknutej situácii / gól ,ofside/
a následna reagovať / viď Premier liga / a vyhodnotiť. , ale tu asi nie je záujem.

LaBrie

1
2019-12-14 19:59:20

Ten tupec rozhodca by si zasluzil za tento zapas taky preplesk....

Iceman666

3
2019-12-14 20:31:06

Áno možno to mala byť penalta alebo nemala ale nemal pískať ani pre sociedad, ale uvedomme si tu, že sme hrali žalostne, toto Barcelona kedysi vôbec nepotrebovala a teraz kvôli jednej spornej situácii tu budeme vyplakavat. Ono je treba si uvedomiť, že keby vyhravame 4:0 tak by nás ta penalta absolútne nezaujímala. Pokazili sme ten zápas sami a to našou slabou hrou to je všetko.

Milan87

-1
2019-12-14 20:44:19

Neni tak dávno co sme tam 8 rokov nemali ani bod...

Milan87

-1
2019-12-14 21:11:27

A ešte mi najdi kedy sme im dali vonku 4:0???

Iceman666

-3
2019-12-14 21:28:56

To bol len príklad myslel som to vo všeobecnosti.

wwww

-2
2019-12-15 10:01:51

Áno, hra nič moc. Pokiaľ tam bude Valverde asi lepšia už ani nebude. A čo sa týka rozhodcu?
Kluby majú obrovské náklady, hráči dru na tréningoch, ale pánom na ihrisku je jeden
podplatený, neschopný, alebo len zaujatý hajzel.
Jeden verdikt ovplyvní trebárs titul, záchranu, alebo postup. A čo pan rozhodca, keď pochybí?
Keď dostane dobre zaplatené, nemusí pískať aj rok. Svinstva ako v politike..
Spinavosti v športe. Preto sa radšej (od nového roku ????) nerozculujem. Keď bude Barcelona prehrávať, resp. vypadne, "Nosateho" hádam konečně vyhodia a budeme si zasa po čase užívat pôžitok z hry počas celého roka, nielen jednodňovú radosť trebárs z titulu. Barcelona hráčov nato ma, ale aby mužstvo bolo zasa na najvyššom stupni, tam už treba aj viac.
Prečo napr. ja chcem, aby Barcelona postupovala? Aby som videl čo najviac Messiho. Hlavne, (nehovorím, že len) kvôli nemu mám radosť z futbalu. Ale už dávno mal hrať na poste tvorcu hry. Keď sa stiahne takmer na polovicu a rozohra akciu, často z nej sám dáva góly. Keď stojí pred 16-kou niekedy sa dlho nedostane ani k lopte. Aj z pozície spilmachra by dával možno viac golov. Podobne je to s Griesmannom.
Barcelona hrala v minulosti najkrajšie keď tam bola záloha Shavi, Iniesta, Buskets (aj ten hrál ofenzivnejsie). Keď je ofenzívna záloha, môžu viac brániť a menej útočiť bekovia (samozrejme sa to môže meniť podľa situácie).
Je tragédiou pre mužstvo, keď hráči ako Fati, Perez, Dembele, Alena, Coutinho sedia (resp. sedávali) a po ihrisku ako hrobarov kôň pobehuje Rakitic, Vidal (hoci snažilek, ale výborný hlavne na lavičku v určitej fáze zápasu môže ) a v poslednom čase Buskets (fantastický hráč,ale už ma zenit, hoci skôr, za sebou.
Ešte k Leovi.. V minulosti samozrejme jasné prave kridlo.. Teraz by mal byť trochu vzadu za pravým kridelnikom..
Taká záloha De Jong, Artur, Messi by drvila všetko. A ti mladí (Fati, Perez, Dembele) by mali hrať každý zápas minimálne polčas, nie 5 minút.
Je tam veľa možností, ale riadi ich neschopný (navyše nesympaticky) blbec.. Pozrite ako sa k hráčom (napr. po vystriedani) chová trebárs Klopp, Pepp, Simone, Zidan atď..