Ronald Koeman dnes absolvoval tlačovú konferenciu pred svojim prvým oficiálnym zápasom v úlohe trénera FC Barcelona. Pred zápasom s Villarrealom sa vyjadril k odchodu Luisa Suareza, Messiho nespokojnosti a situácii v kádri.

[Marc Brau, Barça TV] Zajtra hráte s Villarrealom, ktorý sa počas prestupového obdobia veľmi posilnil a má za sebou dvojicu ligových zápasov. Myslíš si, že to môže hrať v prospech súpera a zapríčiní to, že zápas bude ešte náročnejší?

"Je to možné, vždy je to iné, ak sa hrá už o body. Myslím si však, že sme dobre pripravení, v posledných 3-4 týždňoch sme veľa pracovali."

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Si spokojný so súčasným kádrom alebo ti ešte niekto chýba? Ktoré pozície by si posilnil?

"Je dôležité, aby sme hovorili o hráčoch, ktorých máme v klube a nie o potenciálnych prestupoch alebo o tom, čo nám chýba. Máme ešte dva týždne, aby sme sa pokúsili posilniť, niekto môže taktiež aj odísť. Musím sa sústrediť na to, čo máme. Dobre sme pracovali a vieme, ako chceme hrať. V otázke prestupov sa uvidí."

[Marta Ramon, RAC1] Messi je aj naďalej nahnevaný, na Instagrame publikoval kritickú správu po odchode Suareza. Ako ho presvedčíš, aby sa zapojil do projektu aj napriek tomu, že tu nechcel byť?

"Je normálne, že hráč je smutný, keď jeho kamarát po rokoch odchádza z klubu. Je to súčasť futbalu. Najdôležitejší je postoj Lea na tréningoch a v zápasoch, tam je vzorom pre nás všetkých, je veľmi angažovaný. Ani raz som mu nemal čo vytknúť. Bol smutný, ale po voľnom dni sa vrátil s veľkým zanietením. To ukáže aj v zápasoch. O tom nemám žiadne pochybnosti."

[Santi Ovalle, Cadena SER] Je mužstvo psychicky pripravené zabojovať o body po tom všetkom, čo sa stalo?

"Áno, sme pripravení, hoci nám samozrejme chýba zápasový rytmus, ktoré iné mužstvá už majú. Musíme tento rytmus chytiť. Čo sa týka iných vecí - musíme vložiť energiu do toho, čo je v našich rukách. Musíme sa sústrediť na našu prácu, mojou prácou je pripraviť mužstvo na štart v lige."

[Víctor Navarro, Cadena COPE] Luisa Suareza môžu nahradiť Lautaro Martínez a Memphis Depay. Alebo nastala nejaká zmena?

"Nič nie je vylúčené. Opakujem však, že budem hovoriť o hráčoch, ktorých máme. Barcelona sa neustále snaží vylepšiť káder, v tejto sezóne sa nič nezmenilo."

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Kto prijal rozhodnutie o odchode Suareza? Ty alebo klub? Ako prebiehal váš telefonický rozhovor? Myslíš si, že to bol správy spôsob, ako oznámiť túto záležitosť? Ako to všetko vyzerá z tvojho pohľadu?

"Zdalo sa, že v tomto príbehu som ja ten zlý. Od prvého dňa, od nášho rozhovoru, som ho rešpektoval ako hráča aj ako človeka. Luis trénoval na 100% a hovoril som mu, že to možno bude mať ťažké s minútami, ale ak nakoniec zostane, bude jedným z nás. Rozhodnutie však prijal klub. Barcelona myslela na zmeny už pred mojim príchodom a ja som sa snažil podporiť toto rozhodnutie. Toto konkrétne nebolo moje, ale klubu. Zmeny sú dôležité, máme mladých hráčov, ktorí dostanú šancu. Je to časť futbalu. My s Luisom sa rešpektujeme a na rovinu sme sa porozprávali o budúcnosti. Mal možnosť odchodu do Atlética a želám mu veľa šťastia."

[Alejandro Segura, Radio Marca] Môžeš potvrdiť, že Riqui Puig nedostane číslo v prvom tíme? Ak to tak je, prečo s ním nepočítaš v prvom tíme?

"O číslach na drese rozhoduje klub. Na Riquiho pozícii je tvrdá konkurencia, všetko závisí od výkonov hráčov. Nie je pravda, že s ním nepočítam, pretože zajtra bude povolaný. Každý, kto sa ocitne v nominácii, môže hrať. Číslo na drese s tým vôbec nesúvisí."

[German García, Radio Nacional] Dokázal si si pred príchodom do Barcelony predstaviť, že situácia je tak komplikovaná a existuje toľko problémov?

"Myslím si, že ak sa to opýtaš predchádzajúcich trénerov, povedali by, že nemali ani jeden pokojný deň. Vždy je potrebné myslieť na zmeny a v takýchto prípadoch je niekto za a niekto proti. Pre mňa to nie je problém, je to časť mojej práce. Som trénerom najdôležitejšieho klubu na svete a očakávania sú obrovské. Dúfam, že budeme mať o trochu viac pokoja pri práci."

[Laura Brugues, TV3] Chceš, aby Riqui Puig bol v dynamike prvého tímu alebo aby mohol hrávať aj za rezervu?

"To sa týka Riquiho aj mladých hráčov. Musia hrať a ak nie v prvom tíme, tak v rezerve alebo v inom klube. Rozhodnutie príjme hráč. Ak sa Riqui alebo Aleñá rozhodne zostať, dostane šancu, bude trénovať, aby dokázal, že by som mal myslieť inak."

[David Figueira, TVE] Ansu Fati sa pred nejakým časom postaral o rozruch v reprezentácii. Akú úlohu zohrá v tvojom tíme? Aké s ním máš plány?

"Ansu má ohromný talent, len málo hráčov v jeho veku má úroveň zodpovedajúcu Barcelone. Samozrejme, že sa musí ešte veľa učiť, ale debut v reprezentácii niečo potvrdzuje. Fati zahral výborne. Je to hráč, ktorý je budúcnosťou Barcelony, ale už teraz má úroveň, aby hral v prvom tíme. To je pôsobivé."

[Sport] Zdá sa, že Messi a Griezmann majú v útoku svoje miesto a to tretie môžu obsadiť Ansu, Trincão alebo Dembélé. Bude ťažké vybrať jedného z nich? Má Fati výhodu?

"Myslím si, že nie je možné hovoriť o výhode, potrebujeme všetkých útočníkov. Sú skvelí, majú výborné prednosti a pred nami je množstvo zápasov. Počas tohto týždňa nás čakajú tri zápasy a žiaden hráč nebude schopný odohrať všetky z nich. Máme skvelú možnosť na rotáciu a to je veľmi dobré."

[Joan Poqui, Mundo Deportivo] Povedal si, že by si chcel mať o čosi viac pokoja. Čo si myslíš o tom, že jeden z kandidátov na prezidenta FC Barcelona povedal, že aj keby si vyhral všetko, na poste trénera by si nezostal.

"Rešpektujem každý názor, ale nemyslím si, že by bolo vhodné komentovať to všetko, pretože by mi to zabralo celý deň. Musím sa postarať o to, aby mužstvo vyhrávalo. To záleží odo mňa a na zvyšok nie je potrebné zbytočne míňať energiu."

[L’Esportiu] Aký význam prikladáš práci v obrane? Ligu začínate zápasom proti mužstvu so skvelými útočníkmi, takými ako Gerard Moreno a Paco Alcácer.

"Je normálne, že existujú veci, ktoré musíme zlepšiť. Teraz budeme využívať iné rozostavenie, myslím si, že je vidieť, že chceme využívať vyšší presing a nesťahovať sa tak ako tomu bolo v posledných rokoch. Zmeny sú náročné, potrebujeme čas. V posledných prípravných zápasoch sme videli lepší rytmus s loptou a presing. V zápase s Elche sme získali veľa lôpt a vytvorili si šance. Villarreal je nebezpečný, najmä v útoku. Musíme nájsť tie správne momenty na presing a získavanie lopty."

[Carlos Ruiperez, La Vanguardia] Akú úlohu máš pripravenú pre Coutinha? Čo od neho očakávaš? V posledných dvoch sezónach nastrieľal po 11 gólov. Bude pod tvojim vedením strieľať či rozohrávať?

"Každý musí hrať na svojej najlepšej pozícii a Philippe môže hrať ako desiatka alebo na ľavom krídle a zbiehať do stredu. Svoje schopnosti ukazuje najlepšie v blízkosti pokutového územia, ale rád aj bráni. Musíme sa postarať, aby mohol ukázať svoje kvality. Okrem toho vie veľmi dobre prihrávať, páči sa mi jeho hra. Dúfam, že v tejto sezóne bude úspešný."

[Joan Domenech, El Periódico] Cítiš teraz rovnaký tlak a očakávania ako pred tvojimi debutmi v iných kluboch či v reprezentácii?

"Vieme, že v Španielsku je mnoho vecí iných, je to oveľa väčší tlak a záujem. Je vidieť, že pracujem v najdôležitejšom klube na svete a objavujú sa klebety. Zodpovednosť je oveľa väčšia. Ak sa objavia problémy, je potrebné diskutovať."

Zatiaľ nebol kúpený ešte žiadny hráč, akého by si chcel. Akú stopu chceš zanechať v tomto mužstve, čím sa bude líšiť od toho, ktoré prehralo 2:8 s Bayernom?

"Hra bude iná, rozostavenie a aj presing. V otázke hráčov je potrebné počkať, do konca prestupového obdobia zostávajú 2 týždne. Od 5. októbra mi môžete položiť túto otázku a potom odpoviem. Je potrebné pochopiť, že finančná situácia je veľmi, veľmi zlá. Rozumiem tomu, vedel som o tom už predtým. Ak neprídu noví hráči, budeme tvrdo pracovať."

[Jordi Blanco, ESPN] Povedal si, že v Barcelone je obrovský tlak. Aký rozdiel vnímaš teraz v porovnaní s časmi, keď si tu bol ešte ako hráč?

"Futbalový svet zaznamenal rozvoj z pohľadu marketingu, televízie. Vieme, že vždy existuje množstvo názorov pre a proti klubu. Je potrebné to akceptovať, je to náročnejšie, pretože sa chceme sústrediť na našu prácu a zbytočne veľa sa hovorí o iných veciach. Tak ako na tejto tlačovej konferencii - bolo položených veľa otázok a len veľmi málo sa týkalo zajtrajšieho zápasu."

[ESPN Brasil] Kedy sa vráti Ter Stegen a v akej forme je Neto?

"Ter Stegen je zranený a neviem, kedy sa vráti. Pracuje, postupne sa zotavuje, chýba mu niekoľko týždňov. S Netom som veľmi spokojný, je to skvelý brankár. Okrem toho máme aj mladých, ktorí sa môžu učiť."

[Jamie Easton, BeIN Sports USA] Povedal si, že máš mnohých výborných útočníkov. Bol by si spokojný, ak by klub počas tohto prestupového obdobia už žiadneho nezískal?

"Je pravda, že máme veľa kvalitných útočníkov, ale niektorí, ako Ansu, sú veľmi mladí. Dembélé má za sebou veľa zranení a potrebuje rytmus, no dobre trénuje. Musím zhodnotiť, aký bude najlepší útok v každom zápase. Pokiaľ sa v kádri nič nezmení, ok, musím to akceptovať."

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-09-26 15:38:05
" máme mladých hráčov, ktorí dostanú šancu." ...tak a to hlavně mysli u Puiga
8JK8 Premium
2020-09-26 15:46:34
Je potrebné pochopiť, že finančná situácia je veľmi, veľmi zlá.
Toto hovorí asi za všetko bude ťažké aby prišiel aspoň niekto nový
maryann 2020-09-26 16:06:55
Pokial aspon 3-4 neodidu,je zbytocne,aby niekto chodil.
Nech sa mladi ukazu a podaktori sa aj sami zbadaju.
Horsie ako vlani to byt nemoze.
2020-09-26 15:47:18
Ešte niekto bude obhajovať Koemana.Je to nekompetentný posero teraz sa vyhovára na vedenie.Aky je to potom tréner keď nerozhoduje o hráčoch.Je mi s neho zle.Aj Puiga sú vedenie nariadilo poslať na hosťovanie?
adam25255 2020-09-26 15:56:49
To si niekto myslí, že Koeman okamžite pôjde proti Bartovi? Čo by tým získal? Barto by ho okamžite vykopol. Barto ju proste kompetencie nepustí a on s tým neurobí nič.
Tomy11 2020-09-26 15:59:31
Čo trepeš?Ak ti tvoj šef povie toho vyhoď tak ho musíš vyhodiť !!ak vedenie rozhodne o hostovaní/predaji tréner moc nemá na výber iba to akceptovať a to je skoro všade nie len v barcelone!!
Tréneri si povedia koho nepotrebujú a koho chcú aby klub kúpil ale konečne rozhodnutie je len na vedení...
Ale to je v každom klube nie len tu...
Timothy 2020-09-26 15:59:48
Ja áno... Aký posera? Normálne odpovedá... Puiga neposlal na hosťovanie, len mu to odporučil, nakoľko na jeho poste je veľká konkurencia-veľa hráčov a on vie, že Puig musí hrať často, čo je možné len cez hosťovanie, preto mu to odporučil, vôbec ale nie je proti tomu, že zostal, bude v nominácii ak sa bude snažiť ako do teraz tak verím že bude aj hrať... Koemam nemôže za to že tam majú telo hráčov.

Ja osobne sa nechám prekvapiť, nebudem ho odsudzovať dopredu, to je to najhoršie čo môžu ľudia robiť..

Len dodám, on tiež nepredal Suareza, sam povedal, akú pozíciu mu ponúkal, v tomto smere sa podľa mňa Barto rozhodol už dávno..
Seguidor Premium 2020-09-26 16:11:55
Tunajsi mudrosraci by boli asi radsej ak by trener neodpovedal na nic a mohli tak dalej konspirovat, obvinovat ho zo vsetkeho a komentovat na zaklade niecoho co sa dozvedia max z nejakych bulvarnych clankov (vytvaranych len na to aby sa na ne klikalo).
adam25255 2020-09-26 16:29:17
Tomy11 fakt je, že vedenie podpisuje a rozväzuje zmluvy a Koeman vie, že konflikt s Bartom nevyhrá.
Cafu 2020-09-26 16:32:25
Tak oni by hneď išli trénovať Barcelonu ,ale La liga by im musela dať výnimkou aby Barcelona mohla nastupovať s 15 hráčmi v poli,aby pri skladaní základnej zostaví neurazili niektorého hráča.
XTommy39 Premium 2020-09-26 16:36:39
Bartomeu by mal okamzite letiet. vraj sa mu niekto vyhrazal smrtou. no nedivim sa uz nicomu. aby este nenapachal nieco hoc treba pocitat so vsetkym. snad tych hlasov bude dost pravoplatnych. v utorok to zacne maju 10 dni na to.
tunno Premium 2020-09-26 16:47:36
Suhlas Johann, prisiel do klubu a urobil vacsi bordel ako bol.
sonetcz 2020-09-26 16:51:24
Neříkám, že to je ta situace, ale prvních 5 zápasů třeba pod Kloppem bylo naprosté peklo, kdy to byl neuvěřitelný zmatek a nedalo se na to dívat. Prakticky celá první sezóna byla taková zvláštní a víme, jak to mají teď v liverpoolu. Chce to čas, určitě dele než 1 sezonu i, odchází osobnosti týmu, to se jen tak nespraví během týdne.
tunno Premium 2020-09-26 17:21:45
Klopp budoval liverpool z nuly. U nas je dlhodobo celkom okate, co a kto skodi a na koho vsadzat.
sonetcz 2020-09-26 17:38:35
Z nuly ani tak ne. On ten základ a původní money ball už tam byl. Viz třeba Firminho už tam šel před Kloppem a nějak byla nastavena cesta. On jen ukázal směr a dal řád, ale spousta těch hráčů by tam došlo i s jiným trenérem. Jasně, u nás to je dlouhodobě, ale jasně se řeklo, že změna se dělá až tento rok, protože do teď se dala šance staříkům, což potvrdil Barto.
tunno Premium 2020-09-26 17:54:08
Tu ani nie je co budovat. Je to celkom jasne kto ma hrat, prakticky ti hraci su inteligencne na tom tak dobre ze sa nemusia ani velmi zohravat.
123456 2020-09-27 00:26:53
Cafu ty netvor čakám čo odpovieš !
2020-09-26 16:47:53
Takže za zostavu určuje vedenie a nie tréner? Tak potom načo dávame taký plat Koemanovi??😭😭😭
myzuFCB Premium 2020-09-26 17:14:38
Ty by si sa na jeho mieste vyjadril inak? Asi ťažko. Nám sa ľahko kritizuje keď nemáme tú zodpovednosť. Nechajme ho robiť si svoju prácu a uvidíme aké budú výsledky.
Johann 2020-09-26 17:16:50
Akú svoju prácu keď hovorí že klub rozhoduje o hráčoch.Tak kto vlastne robí zostavu??
Lukas Admin 2020-09-26 17:22:49
Koeman povedal, že o Suarezovi rozhodol klub, nie o všetkých hráčoch...
myzuFCB Premium 2020-09-26 17:25:33
Navyše som si istý, že klub mal jasno o Suarézovi už pred tým než prišiel Koeman. Je úplne jedno aký by prišiel tréner.
Johann 2020-09-26 17:29:42
Podľa jeho vyjadrenia aj Puiga poslalo na hosťovanie vedenie? Všetky odpovede boli alibistické nikoho nemenovalto je pravda.Ale keď chce byť hlavným trénerom musí si stať za slovom
myzuFCB Premium 2020-09-26 18:21:16
To je zase tiež ale pravda, že by si mal stať za slovom. No nevidíme pozadie jeho odpovedí a ďalšie okolností. Nech už sa vyjadruje akokoľvek hlavne aby tím bol úspešný a aby takto sezóna bola oveľa lepšia ako tá minulá.
Johann 2020-09-26 18:33:07
Myzu stále budem trvať na tom že sa vyhovára na vedenie.To ako že mu Barto povedal v prvý deň zavolaj Luisovi a vyhod ho z mužstva?
2020-09-26 16:50:00
smutne je ze nasi zaloznici puigovi vobec nekonkuruju chlapec je od nich lepsiu uz v tak mladom veku dravost rychlost nebojacnost o technike netreba ani hovorit ale on si v podstate okrem lea nema v rychlosti ani s kym narazit. a leo pravdepodobne v januari odchadza to je moj nazor
sonetcz 2020-09-26 16:52:23
Na základě čeho odchází? Nemá v ruce nic, co by ho uvolnilo.
Johann 2020-09-26 16:56:47
Majkl presne ako píšeš.puyig nemá čo dokazovať.!!! Dokazovať musí Pjanic Grezman Coutino de Jong
Seguidor Premium 2020-09-26 17:42:16
heej, bolo by to krasne ale neexistuje na svete trener co by do zajtrajsieho zapasu (1.zapas sezony) nepostavil Coutinha ci Griezmanna alebo dokonca De Jonga na ukor Puiga.
Jednoducho sympatie a oblubenost hracov vs zodpovednost za vysledok su dve rozdielne veci, bohuzial
Johann 2020-09-26 17:47:56
Takže podľa tvojho názoru Grezman Coutino Pjanic sú lepší a perspektivnejsi ako Puig? To je potom pekná obmena
tunno Premium 2020-09-26 17:58:06
Ani jeden sa z pohladu vykonnosti na Puiga nechyta a ani len nepriblizuje.
tunno Premium 2020-09-26 17:58:54
Nemyslim De Jonga.
Johann 2020-09-26 18:07:12
Toho som ani nemenoval.Oni dvaja by mali byť xavi a iniesta.na nich treba stavať Barcu!!! A nie aby Puig pobehoval za B.alebo sedel na lavičke
tunno Premium 2020-09-26 18:11:39
DeJong uroven nasich troch legendarnych zaloznikov nedosiahne. Kazdopadne vsak je to hrac pevne na zaklad.
sid1 2020-09-26 18:39:26
Tunno onanujes tu presne ako kedysi davno ludia na bojanom. Neni umenie ziarit dva tri zapasy ale sezonu co sezonu. A pokial si dobre pamatam puig mal aj zapasy kde to neslo tak prosim nerob z neho nieco co zatial neni. Mna tiez prekvapuje, ze ho nechce trener ale neni to ziadny iniesta a uplne rozdielovy hrac
tunno Premium 2020-09-26 18:43:56
Nevysiel mu jediny zapas, poharovy kde trener nasadil improvizovanu zostavu. Puig ma prave hernu inteligenciu na urovni nasich legiend, a je rozdielovym hracom. S nim na ihrisku vzdy hrame citelne lepsie, dodava timu dynamiku.
Seguidor Premium 2020-09-26 18:48:29
Johann, ja by som tam Puiga zajtra mile rad videl ale komentoval som rozdiel medzi zelanim fanusikov a zodpovednostou trenera. A Pjanica som vobec nespominal, aspon toho dufam zajtra naozaj na travniku neuvidime 🙏
Len porovnavat talentovaneho hraca (hoc ako ho mam fakt rad) vs top hracov svetoveho futbalu je uz naozaj neobjektivne
Johann 2020-09-26 18:52:27
Prosím ťa o ktorých top hráčoch to hovoríš?😀 Coutino nemal miesto v Bayerne viac sedel na lavičke a Grezman videli sme to v sezóne
tunno Premium 2020-09-26 18:57:09
Tomu sa vravi chronicka zadubenost.
Seguidor Premium 2020-09-26 19:16:32
Chalani, len som sa snazil slusne diskutovat ale OK.
Ja len fanusik takze sa skuste spytat tych 99% futbalovych (zadubenych) analytikov/trenerov co tych dvoch za top hracov pokladaju.
tunno Premium 2020-09-26 19:23:30
Po tupych vyrokoch Koamana Bayern okamzite kontaktoval Puiga, kym o Coutinha nemali po sezone zaujem. Vypocuj si nazory analytikov, napriklad na ESPN. Kazdy z nich sa zhoduje ze Griezmann nie je hrac pre Barcelonu.
Seguidor Premium 2020-09-26 19:32:50
ano, plne suhlasim! Griezmann sa sem vobec nehodi ale aj tak patri medzi najlepsich futbalistov na svete
tunno Premium 2020-09-26 19:57:33
Rozhodne nepatri. Ofenzivny hrac, ktory nema rychlost, je slaby v subojoch, nema dribling, nema trivialnu klucku a iba nadpriemerne zakoncovacie schopnosti nemoze patrit medzi najlepsich. Prilis vela slabin.
2020-09-26 18:48:34
Sid asi máš zlú pamäť. napíš mi prosím ťa kde hral Puig TRI západy ktoré mu nevyšli
sid1 2020-09-26 22:40:18
Precitaj si to este raz :-)
2020-09-26 19:31:15
Seguidor ja stebou nekomunikujem slušne? Len mi napíš čo odohral Coutino a čo Grezman.To že ich hodnotí na tie peniaze ešte nerobí z nich top hráčov . Majú pomaly 28 a ešte klubové nič ale nič nedosiahli
Seguidor Premium 2020-09-26 19:48:20
Obaja boli ťahúňmi v top europskych tímoch, to zase rozporovat nemozno.

Prichod Griezmanna nepochopi asi nikdy nikto, bude zazrak ak sa mu raz podari 100% prisposobit nasej hre. Hlavne ani jeden z nich nie je lave kridlo, teda pozicia kde ich stoj co stoj pchal Valverde.
Johann 2020-09-26 19:58:22
Na Grezmanana robilo celé atletiko a coutino že by bol ťahúňom špičkovom mužstve . Nehnevaj sa ale idem sa smiať
Seguidor Premium 2020-09-26 20:16:32
asi vec nazoru, v Liverpoole nebol tak oblubenym pre nic za nic... to ze vdaka Coutinhovmu odchodu Liverpool velmi umne posilnil a v konecnom dosledku ziskal je ich sikovnost
Guaje_ 2020-09-26 20:19:29
směj se jak chceš ale Coutinho byl nejlepšim hráčem top 4 týmu z premier league a taky vyhlášenej mezi 3 nejlepšíma hráčema premier league
Johann 2020-09-26 20:21:43
Čo dokázal v liverpole.boli radi že im (jebnutá Barca) zaplatila tie milióny
2020-09-26 22:40:57
Real dneska tak rozhodca potlačil že to sa ani nedá nazvať fotbal
StephenHawking 2020-09-26 22:43:31
Ale tomu sa neda veriť že ten offside si nevšimli ale tu ruku tam ano. To je cišta komedia.
2020-09-26 22:44:36
Real a rozhodčí pokračujou v tradici z minulý sezony.