Katalánci zohrajú posledný zápas v roku 2016 proti Herculés a to odvetu Kráľovského pohára. V prvom zápase sa zrodila remíza 1:1, Blaugranas tak musia zabrať naplno, aby sme neboli svedkami obrovského prekvapenia. Sledujte s nami minútový prenos.

21.12.2016, 22:00, Španielsky pohár
Góly: 37. Digne L., 45+1. Rakitič, 50. Rafinha, 55. Turan, 73. Paco, 86. Turan, 89. Turan. ŽK: 42. Vidal (BAR) – 42. Pena (HEU). Rozhodca: Montero – Valera, Caballero.
Barcelončania ukázali svoje kvality, a to ani nemuseli nastúpiť s úplnou základnou zostavou. Pohodlne si poradili so súperom a udelili mu poriadny sedemgólový debakel. Hostia sa dnes na nič nezmohli a brankára Cillessena poriadne neohrozili. V tomto zápase hlavne zahviezdil turecký reprezentant Arda Turan, ktorý sa prezentoval hetrikom. Domáci tak zaslúžene postupujú do ďalšej fázy Copa del Rey.
90+2' Hlavný arbiter píska a ukončuje tak dnešný bohatý zápas.
90+1' Nadstavuje sa 1 minúta.
Gól 89' Barcelona dala gól!
A máme tu hetrik. Ten zavŕšuje ARDA TURAN, ktorý vstrelil najkrajší gól zápasu. Na hranici šestnástky obral súpera o loptu a krásne obstrelil brankára a svoj pokus poslal od ľavej tyči priamo do brány.
Gól 86' Barcelona dala gól!
ARDA TURAN si dnes pripisuje svoj 2. gól. Vystihol smer odrazenej lopty a poľahky dotlačil loptu za bránkovú čiaru.
84' Zápas už postupne stráca na atraktivite. Domáci sú spokojní s výsledkom a príliš sa už dopredu netlačia.
82' Rakitič vo veľkej šanci zaváhal. Skôr by sa dalo povedať, že Buigues vytiahol kvalitný zákrok, ktorým zabránil ďalšiemu inkasovanému gólu.
80' Digne posielal center do šestnástky hostí, ale tento pokus bol príliš nepresný. Nasleduje odkop od brány Herculesa.
77' Rojas (Hercules) sa dostal k hlavičkovému zakončeniu po rohovom kope. Lopta len tesne míňala ľavú tyč.
76' Počet striel na bránu je v tejto chvíli 7:0 pre Kataláncov.
Gól 73' Barcelona dala gól!
A je to už 5:0. Do listiny strelcov sa zapisuje PACO ALCACÉR, ktorý sa dostal k vysokej odrazenej lopte a hlavou posiela svoj pokus do pomerne prázdnej brány.
71' Jeden z hráčov Barcelony je v ofsajde a loptu tak získavajú hostia.
Striedanie 69' Striedanie v tíme Hércules CF: z ihriska odchádza Berrocal, prichádza Salinas.
66' Rafinha mal už napriahnuté na strelu. Avšak, do koncovky sa mu hodil jeden z brániacich hráčov, a tak z toho nič nebolo.
65' Hostia zahrávali štandardku. Do šestnástky domácich bol poslaný len vyšší center, ktorý nikoho nenašiel.
63' Suarez posielal pas do veľkého vápna. Úmysel nebol zlý, ale žiadneho spoluhráča nenašiel.
61' Percentuálne držanie lopty je v jasnej réžii Barcy 70:30.
59' Domáci si vybojovali rohový kop.
58' To sa im však nedarí a do protiútoku sa hnal Turan. Obrana Herculesa si však z jeho snahou poradila a loptu získava naspäť.
57' Na lopte sú hostia a pomaly sa snažia založiť útočnú akciu.
Gól 55' Barcelona dala gól!
A skóre sa nám rýchlo opäť navyšuje. ARDA TURAN si nabehol na dlhý pas od Vidala a hlavou zakončil za chrbát bezmocného Buiguesa.
Striedanie 54' Striedanie v tíme Hércules CF: z ihriska odchádza Bueso, prichádza Mainz.
54' Hostia sa musia opäť brániť. Sú pod neustálym tlakom Barcy.
53' Čo sa týka rohov. Tak na ne vyhrávajú domáci 5:2.
Gól 50' Barcelona dala gól!
Domáci pokračujú v gólových hodoch. Tentokrát sa z hranice šestnástky predviedol RAFINHA, ktorý po zemi vypálil k pravej tyčke a brankár Buigues nedokázal tento pokus už pokryť.
49' Rojas sa dostal k hlavičke, ale svoj pokus posiela ďaleko vedľa ľavej žrde.
48' Chechu mal výbornú príležitosť poslať finálnu prihrávku na spoluhráča. Avšak, zakročila domáca obrana a nasleduje rohový kop pre hostí.
Striedanie 46' Striedanie v tíme Hércules CF: z ihriska odchádza Gaspar, prichádza Nieto.
46' Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas bol v jasnej réžii domáceho celku. Aj keď Barca nemala až veľa vyložených gólových príležitostí. Z minina využila maximum a pohodlne tak vedie 2:0. Hostia sa zatiaľ len bránia a snažia sa ťažiť z protiútokov. Uvidíme, či sa zmôžu aspoň na jeden gól. Určite by to však zápasu dalo ešte väčšiu šťavu a napätie.
45+1' Minúta nadstaveného času skončila a 1. dejstvo nám tak končí.
Gól 45+1' Barcelona dala gól!
Skúsený IVAN RAKITIČ bol exekútorom tejto penalty a poľahky svoju šancu premenil. Lopta smerovala k pravej tyčke a je z toho gól.
45' Fernando Roman je tým hráčom, ktorý poslal súpera v pokutovom území k zemi. Hlavný arbiter píska penaltu.
45' Bola nariadená penalta.
Zltá karta 42' Pena (Hercules) je druhým potrestaným hráčom, ktorý si nedal pozor na svoje správanie na ihrisku.
Zltá karta 42' Vidal (Barcelona) sa zamotal do výmeny názorov z protihráčom a rozhodca mu udeľuje žltú kartu.
41' Z nej však nič vážnejšie neprichádza. Praveže naopak, domáci zahrávajú rýchly protiútok.
40' Checa bol v strede ihriska faulovaný a hostia tak môžu zahrať štandardku.
Gól 37' Barcelona dala gól!
Domácim sa podarilo otvoriť skóre. Postaral sa o to hráč s číslom 19 LUKAS DIGNE, ktorý bol na konci celej brilantnej akcii svojho celku a z vnútra šestnástky poľahky prekonáva brankára Buiguesa.
35' Digne musel v obrane zasahovať. Vidno, že hostia vedia, že ich šance budú prichádzať len z rýchlych protiútokov.
33' Aj keď sú domáci v tomto zápase jasne nebezpečnejší, chýba im finálna koncovka. Zatiaľ výrazne brankára Buiguesa neohrozili.
31' Denis Suaréz sa sám prebojoval cez obranu hostí a pekne zakončil. Jeho strela mala smer k pravej dolnej tyčke, avšak, lopta skončila tesne vedľa.
31' Digne sa dopustil škaredého zákroku. Môže byť rád, že nedostal žlté varovanie.
28' Chechu (Hercules) sa prebojoval cez obranu Barcy, avšak, jeden z brániacich hráčov ho dokázal v poslednej chvíli zastaviť. Inak by už hráč hostí strieľal na bránu a tento pokus by bol veľmi nebezpečný.
28' Ten je však už naspäť na ihrisku a vyzerá to tak, že je v poriadku.
26' Hra sa prerušuje. Na zemi ostal ležať Checa (Hercules), ktorý je zrejme zranený.
25' A strela predsa len prišla. Postaral sa o ňu Rakitič, ktorý svoj svoj pokus posielal do hornej časti brány. Lopta však bránu netrafila.
25' Včetci hráči Barcelony, okrem brankára Cillessena, sú nasťahovaní pred šestnástkou hostí a poriadne si ich točia. Uvidíme, či z toho príde aj strela.
22' Paco Alcacér sa snažil niečo vymyslieť pri rohovej zástavke Herculesa, ale obrana hostí si na jeho kľučkovanie dala pozor a nebezpečenstvo odvrátila.
20' Hercules si opäť môže vydýchnuť. Domáci sa s nimi rýchlymi kombináciami pekne pohrali. Jeden z hráčov Barcy sa však nakoniec vyskytol v ofsajde a muselo sa pískať.
18' Iván Buigues ukončil utočnú akciu Barcelony úspešným zachytením lopty a jeho tím si tak môže na chvíľu oddýchnuť.
16' Hráči hostí sa teraz odvážili na rýchly protiútok. Ich záverečná prihrávka však presná nebola a všetko končí u domáceho brankára Cillessena.
13' Hostia si teraz mohli vydýchnuť. Mascherano s Umtitim svoju útočnú akciu nedotiahli do úspešného konca a pokazili celú snahu svojho tímu. Loptu tak získavajú hostia.
10' Rozhodca teraz musel riešiť dva fauly po sebe. Avšak, kartu nevytiahol ani v jednom prípade. Uvidíme štandardku Barcy.
9' Hráči Herculesu sa zatiaľ iba bránia. Môžu byť radi, že ešte neinkasovali, keďže Barca ma neustály tlak.
6' Barcelončania nenechávajú hráčom hostí ani sekundu na spracovanie lopty a hned ich napádajú a následne sa tlačia dopredu.
4' Lucas Digne (Barcelona) bol blízko ku gólu. Dostal precíznu prihrávku do šestnástky Herculesu a vystrelil. Jeho pokus však končí vysoko nad brvnom brány Rica.
3' Ten bol rozohraný nakrátko, ale výraznejšie ohrozenie brány hostí z toho nebolo.
2' Barca má možnosť rozohrať rohový kop. Uvidíme, čo z neho príde.
1' Brankár hostí musel byť okamžite v pozore. Rútil sa naňho totiž Arda Turan. Hostia si však môžu vydýchnuť, pretože ich brankár loptu pokojne kryje do rukavíc.
1' Stretnutie sa práve začalo.
O úvodný výkop sa postarajú hráči Barcelony.
Úvodné zostavy:

FC Barcelona: Cillessen – A.Vidal, Mascherano, Umititi, Digne – Rakitić, A.Gomes, Denis Suaréz – Rafinha, Paco Alcacér, Arda Turan
Náhradníci: Masip – Sergio, Iniesta, Jordi Alba, Sergi Roberto

Hércules CF: Iván Buigues – Dalmau, F.Román, Pol Bueso, Peña – Checa, Rojas, Chechu, Miñanu, Gaspar – Berrocal
Náhradníci: Nieto, Salinas, Esponisa, Mainz, Lledó

Rozhodca: Montero – Valera, Caballero.
Vitajte pri futbalovom online prenose. Dnes máme na programe Copa del Rey, v ktorom si medzi sebou sily zmerajú v opakovanom zápase FC Barcelona a ich súperom bude Hércules CF.

Ich prvý vzájomný zápas skončíl nerozhodne 1:1, a preto sa dnes presúvame na barcelonský Camp Nou.

FC Barcelona je v tomto zápase jasným favoritom. V prvom zápase proti Hérculesu nenastúpila základná zostava Barcelony a aj preto výsledok duelu skončil zrejme nerozhodne. To je však iba polemizovanie. Domáci celok je doma len ťažko zdolateľný a aj dnes to budú mať hostia náramne ťažké. Barceločania si nič iné ako víťazstvo ani nepripúšťajú.

Hércules CF v dnešnom zápase určite nie je pasovaný za favorita. Aj keď v 1. zápase dokázali s Barcou remizovať, bolo to hlavne kvôli tomu, že hostia hrali s B-čkovou základnou zostavou. Dnes však bude všetko iné a hostia budú musieť ukázať svoje najväčšie futbalové majstrovstvo, ak budú chcieť postúpiť cez tento veľkoklub.

Verme, že dnes uvidíme napínavý futbal, v ktorom padne veľa gólov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.