Zaslúžený postup do finále. Katalánci sa po dokonalom a dominantnom výkone predstavie vo finále Copa del Rey, v ktorom narazia na húževnatú Sevillu.

Cillessen - 7

Valencia ho veľmi neohrozila, no keď mal zakročiť, neváhal, tak ako po strele Coquelina. V jednej situácii mu pomohla tyčka po hlavičke Rodriga, no potom útočníka domácich vychytal skvelým zákrokom. Pohár berie nesmierne vážne, čo potvrdil aj pri strele Gayú, ktorú bravúrnym zákrokom na bránkovej čiare vytesnil do bezpečia.

Sergi Roberto - 6

André Gomés nie je tých hráčom, ktorý by si s rodákom z Reusu veľmi rozumel. Sergi bol nútený s Portugalčanom kombinovať v prvom polčase, až dokým neprišiel Coutinho. Zápas odohral s nadšením a nesmiernou spoľahlivosťou v defenzíve. Niekedy je práve toto kameňom úspechu, keď sa chcete dostať do finále.

Piqué - 6

Už keď sa zdalo, že bude mimo asi mesiac, vrátil sa bez toho, aby na ňom nejaké zranenie bolo vidno. Korigoval si zadnú líniu, pričom nevykazoval slabé stránky. Niekedy musel pomáhať zdvojovať hráčov Valencie.

Umtiti - 6

Zaza mu robil mierne starosti, no stopér bol ako vždy veľmi pozorný. Taliansky útočník sa cez neho dostal iba jeden jedinýkrát. Jeho všestrannosť je výborná, pričom súperom nič nedovoľuje.

Alba - 6

Včera sa zapájal trochu menej, ako to je uňho zvykom, no dobre vedel že nesmie obdržať žltú kartu, takže hrával trocha defenzívnejšie. V druhom polčase sa za stavu 0-1 pokúsil o strelu.

Busquets - 6

Prebral zodpovednosť za kontry Valencie, pričom celý zápas bol sústredený a nedopúšťal sa chýb. Dokázal zastaviť niekoľko nebezpečných situácií.

Rakitić - 8

Zápas mu nedovolil veľmi útočiť, no jeho zisk lopty je na neuveriteľne vysokej úrovni. Chorvát sa proste adaptoval zápasu a tomu, čo jeho tím potreboval. V druhom polčase navyše svoj skvelý výkon zaknihoval gólom. Odohral naozaj skvelý zápas.

Iniesta - 6

Iniesta nikdy nesklame, no jeho virtuozita bola potlačená, keďže často bol zdvojovaný. Trochu mu chýbal moment prekvapenia, no aj tak sa pokúsil o niekoľko nebezpečných passov. Valverde mu dal ku koncu zápasu odpočinok, pričom hráč len potvrdil, aký je to luxus mať ho v tíme.

Gomés - 4

Na hrôzostrašné výkony z jeho strany sme si už zvykli, no nielen že prekazil pár akcií hostí, niekoľko nebezpečných situácii vytvoril práve pre Netopierov. V prvom polčase sa následne prezentoval hrozným centrom, pričom po polčase sa už na ihrisko nedostal.

Suárez - 7

Zápas ako hrom podaní Uruguajčana. Ten síce nebol taký agresívny, ako sme uňho zvyknutý, keďže má na svojom konte 4 žlté karty, no vyrobil dve asistencie a predviedol výkon hodný najlepšej '9' na svete.

Messi - 7

Celá hra sa odvíjala od neho. Bol zapojený už od prvej minúty, pričom útoku dával dušu, no nedokázal prekonať Jaumeho. Keď k nemu prišla lopta, Valencia tŕpla. Súper sa ho pokúšal zastaviť tvrdo.

Coutinho - 7

Jeden z jeho prvých dotykov v zápase skončil hneď gólom, keď sa presadil z nemožného uhla a zobral tak definitívne všetky nádeje domácich na postup.

Paulinho - 6

Prišiel nahradiť Iniestu, pričom vedel, že neprinesie do hry to, čo on. Snažil sa získavať lopty a zakladať útočné akcie. Pridal do tímu presne to, čo potreboval.

Mina - 6

Konečne sme sa dočkali. Svoju premiéru si odbil, aby doprial Piquému oddych, pričom si vychutnával postup do svojho prvého európskeho finále.