Madridský denník AS publikoval článok, v ktorom kritizoval Josepa Mariu Bartomeua za jeho 'falošnú revolúciu' v kádri FC Barcelona. Denník tvrdí, že prezident Barcelony pred časom nasľuboval veľa, ale pre obnovu tímu neurobil takmer nič.

AS píše, že definitívnou bodkou za vedením Josepa Mariu Bartomeua môže byť to, že už čoskoro v klube skončí revolúcia, ktorá revolúciou vôbec nebola. Prezident Bartomeu 14. augusta po prehre s Bayernom Mníchov ubezpečil, že v nasledujúcich týždňoch budú prijaté rozhodnutia a mnoho rozhodnutí bolo prijatých už skôr. Vtedy boli všetci presvedčení, že ide o koniec Club de Amigos a z klubu odídu aj veľké mená v šatni Blaugranas, napríklad taký Luis Suarez. Až na Ivana Rakitića sa však zatiaľ nič nezmenilo.

Bartomeu o niekoľko dní oznámil, že klub pripraví adekvátnu rozlúčku legendám klubu a barcelonismo to vnímalo ako znak veľmi potrebnej revolúcie. Uplynul mesiac, ale v klube je všetko po starom. Odišiel Rakitić, ale ten v uplynulej sezóne nepatril medzi hráčov základnej zostavy a médiá informujú o tom, že k odchodu má veľmi blízko Arturo Vidal, no ten taktiež nezohráva v mužstve rozhodujúcu úlohu. Hráči ako Alba, Busquets, Suarez či Piqué sú stále v klube. Pritom Piqué po prehre s Bayernom ponúkol svoj odchod, aby uvoľnil miesto mladým, pokiaľ to bude potrebné.

10 hráčov základnej zostavy v zápase s Bayernom Mníchov - Ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Sergi Roberto, Messi a Suárez - je stále v mužstve. Vedenie Barcelony zároveň nedokáže predať mnohých hráčov ako napríklad Todiba, Firpa, Braithwaitea či Rafinhu. Hráči, ktorí by v mužstve skutočne znamenali revolúciu, napríklad príchod Lautara Martíneza, tak tých si Barcelona nevie dovoliť kúpiť, pretože v klubovej pokladnici nie je nič.

Slová Lea Messiho o tom, že Barcelona už veľmi dlho nemá športový projekt, naberajú zo dňa na deň na sile a sú čoraz pravdivejšie. Bartomeu teraz nie je zástancom dlhodobých kontraktov aké podpísal s Umtitim, Albom či Busquetsom. Prezident má obavy z toho, ako budú reagovať odchovanci. Barcelona využila Ronalda Koemana, aby ten povedal, že vo svojich plánoch nepočíta s Luisom Suarezom a teraz všetko smeruje k tomu, že Barcelona Suareza nebude schopná predať a ten zostane v kádri spolu s Messim, ktorý zostal v klube z donútenia.

Revolúcia prezidenta Barcelony sa nevydarila. Alebo existuje ešte jedna možnosť a teda, že prezident už dopredu vedel, že nič z toho sa jednoducho nepodarí. O niekoľko mesiacov aj tak končí vo funkcii a táto posledná misia obnovy mužstva by aj tak nezlepšila jeho pošramotenú povesť.

zdroj: as.com
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
tunno Premium
2020-09-17 15:41:28
Pritom tak 120 m predajmi rozhodne mohol zarobit. Za to mohol byt utocnik aj LB.
2020-09-17 15:44:14
Držal sa tam ako kliešť dokedy sa to dalo. Doteraz neplnil sľuby, ktoré dával a prepekalo sa mu to. Dúfam, že teraz ho s hanbou vyhodia a zažalujú za žalostné hospodárenie. Hravo prekonal svojimy podvodmy aj Rosella.
2020-09-17 15:46:29
Je to tak revoluce se nekoná jen se vrátili borci z hostování, někteří se udravili a odešel Rakitić.

Kdyby to byla revoluce tak opravdu odejde přes polovina týmu - Piqué, Rakitic, Vidal, Busi, Sergi Roberto, Jordi Alba, Suaréz a Messi - tohle by byla revoluce a jelo by se odznova...

Škoda no, tak to ještě do jara nějak přetrpíme a snad vrátíme pár let zašlou slávu a bude se opakovat 2015
2020-09-17 15:49:10
Ot : Suarez je v Taliansku
2020-09-17 16:15:42
Revolúcia vo velkokluboch je hlúposť. Všetko musí mať hlavu aj pätu a tomu sa hovorí športový projekt ktorý mal Leo na mysli. Nie vychádzať naraz jedných a nahradiť ich druhými.
tunno Premium 2020-09-17 16:17:52
Po minulej sezone bolo nad slnko jasne ake zmeny je treba spravit. A potencial na slusne predaje tam v niektorich pripadoch bol.
leonidas129 2020-09-17 16:55:52
predaje sa mali robit uz davno, katastrofa s bayernom sa uz rysovala uz pred rokmi, ked sme hrali proti silnym timom a nevedeli sme si prihrat. a to, ze suarez uz roky nedal gol v LM na superovom ihrisku tiez mohlo kompetentnym nieco povedat.
2020-09-17 16:29:05
Na tom obrázku sa Barto rehoce ako idiot...síce on je idiot.
tunno Premium 2020-09-17 16:36:28
Barto sa rehoce ako Barto:-)
myzuFCB Premium 2020-09-17 16:50:53
Blíži sa jeho koniec. Aby za chvíľu nezačal mať obavy s väzenia
myzuFCB Premium
2020-09-17 16:49:30
Dúfam, že dnes sa podarí nazbierať dosť hlasov a celé vedenie bude odvolané a potom aj postavené pred súd za všetko čo urobili v neprospech klubu.
michal11 2020-09-17 17:36:58
Ak by bol Bartomeu odvolaný, nemusel by sa zodpovedať z záporného stavu, čo sa týka financií? Ak sa dobre pamätám, niečo sa spomínalo že sme na tom finančne zle, a že ak by Barto odstúpil teraz, musel by prevzať zodpovednosť za finančný stav.
2020-09-17 23:53:03
Revoluci už může udělat jedině Koeman tím, že posadí dědky na lavičku a v základu budou mladí hráči (Puig, Fati, Araujo atd.)