V tridsiatom prvom kole La Ligy Santander sa v súboji prvého so štrnástym viac darilo favorizovanej Barcelone. Katalánci po účelnom výkone triumfovali pomerom 3-1 a svoj náskok zveľadili na dvanásť bodov, pozrime sa však na to, ako sa darilo jednotlivcom. Prinášame Vám hodnotenie hráčov podľa denníka SPORT

ter Stegen - 6

V prvej polovici prakticky nemal čo robiť, neustále však dával pozor na prípadné kontry Leganés. Po zmene strán, keď súper začal útočiť, sa zapotil trochu viac. Pri góle El Zhara nemohol urobiť nič.

Semedo - 6

Portugalčan začal duel vo vysokom tempe, podporoval ofenzívu a poctivo si plnil aj svoje úlohy v obrannej činnosti. Dobre kombinoval s Dembélém a ukazuje sa, že jeho enormná fyzická pripravenosť mu nesmierne pomáha, no zatiaľ má medzery v taktike.

Piqué - 7

Kľúčový pri rozohrávke, no v prvom rade počas celého stretnutia pozorný a vnímavý. Líder v defenzíve navyše pomohol i útoku, Piqué dodával tímu pokoj a podal skvelý výkon.

Vermaelen - 6

Belgičan sa pri svojom návrate nestratil. Nemal problémy v súbojoch jeden na jeden ani pri vyvážaní lopty, a hoci mu trochu chýbalo tempo a rytmus, tímu pri útočnej snahe Leganés, najmä v druhom dejstve, značne pomohol.

Sergi Roberto - 7

Okupoval pozíciu pravého krajného obrancu, na ktorej dostáva pod Valverdem čoraz viac šancí. Nemal problém s povinnosťami v obrane a vhodne dopĺňal útok. Hre Barcy rozumie ako málokto.

Rakitić - 8

Nastúpil na poste Busquetsa ako defenzívny stredopoliar. Bol na celom trávniku, jeho kondícia je neuveriteľná. Famózny v práci tak v obrane, ako aj pri tvorbe hry. Neúnavne získaval pre Kataláncov stratené lopty.

André Gomes - 6

Jeho práca sa nedá poprieť, no od Portugalčana stále čakáme viac kreativity. Sotva sa dostal ku šestnástke súpera a v ohľade tvorby hry toho predviedol veľmi málo. Bol však zodpovedný pri svojich primárnych činnostiach.

Coutinho - 6

Dostal šancu hrať medzi líniami a spoluhráčom veselo rozdával lopty, čoho príkladom je druhý Messiho gól. Krôčik po krôčiku výkonnostne rastie a dostáva sa do príležitostí, a to najmä zo stredných vzdialeností.

Dembélé - 7

Akoby zabúdajúc na prvé súboje ročníka, Dembélé bol nesmierne aktívny a zúčastňoval sa hry. Odohral skvelý prvý polčas, využíval svoju vertikálnosť aj rýchlosť, a i keď po zmene strán trochu ubral na tempe, jeho prítomnosť stále pre Pepineros znamenala nebezpečenstvo.

Leo Messi - 9

Duel sa neotvoril, kým ho nerozhodol Messi. Najprv sa presadil, ako inak, zo štandardky, potom pridal dva ďalšie presné zásahy a počas celých deväťdesiatich minút ukazoval, prečo ho možno považovať za najlepšieho futbalistu planéty.

Suárez - 6

Nebol to jeho najlepší deň. O loptu síce Uruguajčan bojoval ako lev, čo je už zvykom, neustále zvádzal súboje so zadákmi hostí, no v koncovke sa trápil.

Jordi Alba - 5

Prišiel s jednoznačným cieľom, oživiť Barcu, ktorej hrozilo nebezpečenstvo v podobe rozbehnutých Madridčanov. V útoku sa príliš nepresadil.

Andrés Iniesta - 6

Kapitán prišiel v druhom polčase, aby upokojil hru a poistil výsledok. Urobil presne to, čo sa od neho očakávalo, jeho prínos na lopte je nevyčísliteľný.

Denis Suárez - 5

Nemal čas na to, aby do zápasu vstúpil nejako výraznejšie. Dostal len zopár minút.

Jack

35
2018-04-08 10:54:47

Podľa mňa si André Gomes zaslúžil lepšiu známku, aspoň 7..Svoju defenzívnu činnosť si plnil a rozdával presné prihrávky hral na poste defenzívneho záložníka spolu s Ivanom a nemyslím si že taký Busquets je pred šestnástkou až tak kreatívny a ani sa to v jeho hodnoteniach nezvykne spomínať (Samozrejme ho s Busquetsom nejdem porovnávať) Ale treba uznať že keď André nastúpi na poste defenzívneho záložníka tak odohrá veľmi slušný zápas.

sid1

6
2018-04-08 11:21:27

Tiez si myslim, ze to co bolo treba urobil, na kreativitu je tam leo a coutinho, navyse zopar pokusov mal, vid akcia tusim s coutinhom kde to bola pekna prihravka od neho

fanbarca

0
2018-04-08 19:09:15

Gomez je v defenzíve nemožný a to nehovorím o vzdušných súbojoch, v ktorých je nemožný. Otvor oči a sleduj jeho výkony, prihrávky všetko na istotu do strán a do zadu.....

2018-04-08 11:19:24

Podla mna 100% pokusov prihrat skoncilo zle.

2018-04-08 12:26:25

Coutinho? To nemyslíš vážne :DD Coutinho hral včera dobre, snažil sa stále niečo vymyslieť, mal šancu, asistoval Leovi na druhý gól čo viac by si chcel?

2018-04-08 12:29:37

No, Suarez síce premarni kopu šancí a prihrávok, ale svojou bojovnosťou sa vypracoval na jedného z naj strelcov Európy.

2018-04-08 13:30:11

Jak može semedo zápas čo zápas dostávať podpriemerné hodnotenie...chlapec má svoje nedostatky ( ktoré sa hodnotia 1-2 mínusové body), ale uteká 90+ v plnej rýchlosti, technicky až velmi postačujúci na poste RB...centre mu nie vźdy vychádzajú no to aj alves mal kadetade lietajúce centríky...top rb pre fcb