Prebiehajúci ročník Primera Division je veľmi vyrovnaný. Real Madrid má na Barcelonu náskok len jedného bodu a v honbe za titulom sa môže každý detail ukázať ako rozhodujúci. Katalánsky denník Mundo Deportivo zistil, že Real Madrid vedie poradie klubov v rebríčku s najviac nadstavenými minútami po uplynutí základnej hracej doby.

Katalánsky denník Mundo Deportivo analyzoval dĺžku hracieho času po uplynutí základnej hracej doby v prípade každého klubu v Primera Division v prebiehajúcej sezóne. Ak nerátame prvé El Clásico v sezóne, v zápasoch, v ktorých Real Madrid nevyhrával, rozhodcovia mu dovedna nadstavili porciu 36 minút navyše. Ak Barcelona nemala po základnej hracej dobe lepšie skóre na tabuli, od rozhodcov dostala k dobru len 14 minút. Katalánci sa v nevýhodnej situácii ocitli v štyroch prípadoch. Po 90 minútach prehrávali s Athletic (nadstavené boli 3 minúty), remizovali 2:2 s Osasunou (4 minúty navyše), remizovali 2:2 s Realom Sociedad (3 minúty) a remizovali s Espanyolom (4 minúty).

Real Madrid sa v podobnej situácii ocitol 6-krát. Hovoríme o nasledujúcich zápasoch: remíza 1:1 s Realom Valladolid (5 nadstavených minút), remíza 1:1 s Villarrealom (5 minút), bezgólová remíza s Atléticom (3 minúty), 0:1 s Valenciou (6 minút), bezgólová remíza s Athletic (6 minút) a remíza 2:2 s Celtou Vigo (5 minút).

Mundo Deportivo navyše upriamuje pozornosť aj na minúty, ktoré boli nadstavené už po uplynulí nadstaveného času. Barcelona týmto spôsobom nezískala ani jednu minútu, zatiaľ čo Real Madrid až 6. V niektorých prípadoch bol limit nadstavený až o 2 minút - ako napríklad v zápase proti Realu Betis. Nadstavených bolo 5 minút, rozhodca zápas ukončil až v 97. minúte. Za zmienku stojí stretnutie s Valenciou, v ktorom boli nadstavené 4 minúty, no Los Blancos vyrovnali až v 96. minúte.

zdroj: mundodeportivo.es

FCBfan2106

top komentár
85
2020-02-22 22:25:42

Toto sme si mali už možnosť všimnúť všetci..

Reekwon

20
2020-02-22 23:27:59

V téhle souvislosti je nejznámější asi Manchester United a jejich Howard Webb, tam se vždy nastavovali skvělé minuty :D

sid1

8
2020-02-23 08:42:19

Ono tieto clanky ale dost casto zavadzaju. Jeden z tych zapasov som videl a dost dlho tam bolo osetrovanie a potom pocas predlzenia var. Ostatne neviem ale ked uz sa cosi take pise tak by to chcelo vypichnut zapasy kde sa predlzovalo bez dovodu.

Pader

55
2020-02-22 22:42:30

OT: Levante - Real 1:0, dúfal som v remízu, ale ak to skončí takto tak to je ešte lepšie než remíza

dektiv

16
2020-02-22 22:47:41

Zato klasik Hernandez Hernandez dnes Realu neodpískal 2 penalty po 2 čistých rukách.

mikimi122

39
2020-02-22 22:51:40

Ľudia a je to ofiko. Real stráca opäť a pred el clasicom sme nad nimi o 2 body.

LaBrie

22
2020-02-22 22:56:36

Ten Moralesov gol nadhera, mozno gol kola :)

bartlu

-26
2020-02-22 23:00:40

To jako vážně? Usoplachta zaprvé nesmyslná pozice, za druhý ten míč na něj letí a on stáhne ruky a nechá si dát tak ubohý gól a prej gól roku.

Gól roku je naprosto něco jiného než maximalni fail gólmana.

Každopádně trefil to hezky, zbytek zajistil usoplachta.

2020-02-22 23:26:08

Ten gól bol parádny. Ale že po tom išiel Courtois, akoby mal natipované, je tiež pravda. :-) Prečo stiahol tie ruky nechápem.

2020-02-22 23:12:11

Však píše gól kola, né roka... podle mě to gol kola může být ;) pro mě po messim hattricku teda nejlepší zážítek tohoto kola :D

2020-02-23 01:15:20

Ak za 90 minút nedajú. Tých par minút navyše ich nespasí.

Camp_Nou

23
2020-02-23 02:06:50

Real som nenávidel keď hral zákerný futbal a mal čitateľne rozhodcov na svijej strane. Mourinho bol tvorca nechutného a zákerného Real Madridu. Dnes je podľa mňa Real niečo úplne iné. Nevidím na ihrisku nenávisť a ani ju už v sebe nedržím. Myslím že Real prešiel morálnou očistou a som rád že FCB ma rivala, ktorý dnes nemá nič kúpené ( možno pár minút navyše ). Ale úprimne, dnes je Real mužstvo ktoré si vážim. Nikdy by som si nemyslel že toto budem niekedy písať. V dnešnej dobe to vôbec nie je Real, ale španielsky rozhodcovia čo robia La Lige často hanbu. Konečne nie Real.

Pali5493

1
2020-02-23 07:35:55

Tam bola aj nenávisť a aj je katalancov proti ich nutenemu hlavnému mestu...malo by to byt tak ze oddeliť politické veci od športových...ale stále ma poteší keď je Barcelona prva????