Ronald Koeman poskytol rozhovor pre holandskú televíziu NOS, v ktorom sa vyjadril k niekoľkým svojim rozhodnutiam zo začiatku pôsobenia v Barcelone a zhodnotil potenciálne prestupy.

Messi

"Po podpísaní zmluvy som sa hneď skontaktoval s Messim. Prišiel som k nemu domov a porozprával som sa s ním o jeho budúcnosti. Jeho nespokojnosť bola zrejmá. Nakoniec všetko dobre dopadlo a od momentu, kedy oznámil, že zostáva, urobil všetko, čo som od neho očakával."

Odchod Suareza

"Suarez by hral len veľmi ťažko. Povedal som mu to úprimne. Bolo to pre neho ťažké, ale nikdy som s ním nemal žiadny problém. Jednoducho trénoval a robil to dobre. Mám s ním dobré vzťahy, ale klub dospel k záveru, že bolo potrebné omladiť mužstvo a teraz je to v kádri vidieť. Hrá 17-ročný Fati, máme Pedriho v tom istom veku, ktorý taktiež dostane šancu. Ronald Araujo má 21 rokov, Trincão sa taktiež objavuje často a má 20 rokov. Získali sme aj Sergiña Desta, ktorý má 19 rokov. Sú to hráči do budúcnosti."

Messi reakcia na odchod Suareza

"Ak máte v šatni niekoho, s kým stretávate vy, vaša manželka a deti aj mimo futbal, tak taká reakcia ako v prípade Messiho, má zmysel. Povedal som mu to: 'Chápem, že si sklamaný a myslím si, že je škoda, že Luis odchádza, ale taká je voľba klubu'."

Budúce prestupy

"Dúfajme, že v kádri budeme mať aj ďalšieho Holanďana. Wijnaldum bol na mojom zozname. Šatňa plná Holanďanov ako za Van Gaala? To by bol extrém. Nemyslím si, že by bolo možné to porovnávať. Teraz máme Frenkieho a v štábe som ja aj s Schreuderom. Vtedy bolo Holanďanov 8 či 9."

Depay

"Je skvelým hráčom, môže hrať ako hrotový útočník aj ako ľavé krídlo. Je silný, dobre si vie pokryť loptu, vyhráva súboje a je v dobrej forme. Ak sa vám s niekým dobre spolupracuje a máte s ním dobre porozumenie, myslím si, že to môže fungovať aj na inom mieste."

zdroj: mundodeportivo.es
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-10-11 20:14:31
Hlavně ať dá šanci hráčům jako Puig a Dembélé a budu mít toho dle trenéra rád. Jeho tréningové praktiky se mi libí a myslím, že i v zápasech to vypadá na energičtější fotbal než co předváděl Valverde.
Tomass 2020-10-11 20:35:40
Súhlas, ako tréner sa mi veľmi pozdáva... Akurát má nasral, že odpísal Puiga a Dembeleho....
2020-10-11 22:58:20
Nevím jestli občas čtete fcbarcelona.cz .... Ale je tam zajímavý článek na téme PUIG ...těžko říct kolik je na něm pravdy, udělejte si obrázek sami 😉
Fcbfcbfcbfcbfcb 2020-10-12 07:29:36
Dufam ze to je vymysel lebo ak nie tak potom je mi z toho zle
michal11 2020-10-12 08:03:38
Niečo z toho možno je pravda, ale na druhú stranu neverím v tú časť s Messim. Messi veľmi výrazne spolupracoval s Puigom, a bolo vidieť že si rozumejú. To s tou šatňou, dúfam že nieje pravda. Pep by nikdy nič podobné nedovolil, tobôž nie Puyol, Xavi alebo Iniesta. Takéto správanie by bolo, padnutie na samé dno, a to ešte, máme ako heslo klubu Viac ako klub. Koeman nech porobí poriadky s hráčmi a potom nech príde Xavi. Potrebujeme aj trénera ktorý uprednostní rozvoj mladých, pred okamžitými výsledkami. Peniaze niesu, ale aspoň máme sľubných mladých. Treba postupne predať aj Coutina, aby sme aspoň nejak vykrývali financie z dlhov. Samozrejme urgentne sa treba zbaviť Griezmana.
Reekwon Admin 2020-10-12 09:09:31
Tomu článku nevěřím ani ten nadpis. Korunku tomu nasadila poslední věta.
emiliano Premium
2020-10-12 09:06:22
Michal11,áno , Grizmana sa treba zbaviť čím skôr. Pozrel som repre Francúzsko vs Portugalsko a on hrá to, čo vie - všetko na jeden dotyk tam, kde je obrátený, od súperovej 16-ký dá stoperovi, bojí sa prevziaťr loptu , nevie 1na1. Ako môže rozohrávať, keď nevie kľučku, nevie vyviesť loptu?Videl ho niekto,ako obišiel súperovho hráča? A má problèm prevziať optimálne loptu v behu. Tou hrou na jeden dotyk zakrýva svoje hendikepy.
Federer 2020-10-12 12:18:21
Bol tuším po MS druhý - tretí či štvrtý na zlatej lopte. To preto že nič nevie ?
emiliano Premium 2020-10-12 12:39:44
Frderer, to preto, že boli majstri sveta , to preto, že hral v tíme nadupanom top hráčmi, kde mal vždy možnosť hrať na jeden dotyk, to preto, že dal tuším 4 góly, ktoré mu pripravili. Tak sa hodnotí po MS. Môžeš hrať akokoľvek dobre, ale keď skončíš v štvrťfinále, nevšimnú si ťa.