Nová posila Barcelony Eric García předvádí na mistrovství Evropy zatím povedené výkony. V souvislosti s včerejším zápasem Španělska proti Chorvatsku si média všímají hlavně toho, že po jeho stažení ze hry zavládl v defenzívě Španělů chaos.

Nový barcelonský stoper nastoupil i v dalším zápase Španělska v základní sestavě. Tentokráte v osmifinále proti Chorvatsku předvedl povedený výkon, uvádí deník Sport. Určitou symbolikou tomu dodává fakt, že po jeho ochodu v 72. minutě se španělská defenziva rozpadla a Chorvaté v posledních 7 minutách druhého poločasu utkání dvěma góly dotlačili do prodloužení.

Do té chvíle působil García po boku Aymerika Laporteho velmi solidně a Chorvaté se do velkých šancí nedostávali. Zvláště souboje s Petkovićem zvládl rodák z Barcelony více než dobře. V první půli si tak připsal jeden úspěěný skluz, dva dribblingy, vyhrál 2 osobní duely ze 4, jednou fauloval, dvaašedesátkrát se dotknul míče a přesnost jeho přihrávek dosahovala 97 %.

Během jeho pobytu na hřišti Španělsko sice inkasovalo, ovšem z důvodu špatného zpracování brankáře Unaie Simóna, jemuž poslal Pedri malou domů až z půli hřiště. García navíc stál u zrodu gólové akce Césara Azpilicuety, která poslala svěřence Lucha Enriqueho do vedení. Neklid do zadních řad přišel až s jeho odchodem z trávníku, kde ho nahradil Pau Torres. Ten sice parádní asistencí z půli hřiště připravil gól Ferranu Torresovi na 3:1, jenže v obraně si s Laportem příliš nesedli a Chorvaté dokázali jejich zmatky v obraně využít k vyrovnání.

Nakonec si tedy za hodinu a čtvrt připsal García 90 dotyků s míčem, 3 vyhrané duely z 5 podstoupených a 96% úspěšnost přihrávek (81 úspěšných z 84).