Nico González v neděli proti Osasuně Pamploně poprvé rozvlnil za A-tým Barcelony síť soupeře a opět ukázal svůj obrovský potenciál. Zařadil se tak mezi své vrstevníky Ansu Fatiho a Ilaixe Moribu, kteří taktéž zaznamenali premiérové góly na stadionu El Saddar.

Příjemnou vzpomínku na nedělní utkání proti Osasuně Pamploně, které nakonec skončilo smolnou remízou 2:2, bude mít alespoň Nico González, který se poprvé prosadil za A-tým Barcelony. Odchovanec La Masie naposledy skóroval ještě v roce 2018 v utkání proti Interu Milán, na další branku se tedy načekal pořádně dlouho. Nico se prosadil po skvělé týmové akci, kdy mu míč přesně mezi obránce naservíroval další mladíček z akademie Gavi. Bohužel pro Barcelonu prakticky hned z dalšího útoku Osasuna po hlavičce Davida Garcíi vyrovnala.

Nico se tak jako další mladý talent po Ansu Fatim a Ilaixi Moribovi zapsal na stadionu El Saddar poprvé ve své kariéře na listinu střelců. Ansuovi se to povedlo hned v jeho druhém zápase za Barcelonu na začátku sezóny 2019/20 (předtím odehrál jen 12 minut proti Betisu Sevilla). Ernesto Valverde poslal tehdy 16letého odchovance do druhého poločasu místo Nélsona Semeda a Fati se za to odvděčil hned 5 minut po přestávce gólovou hlavičkou. V utkání z 31. srpna 2019 se tehdy poprvé prosadil i také Arthur Melo.

A v další sezóně se podobný kousek jako Fatimu podařil Moribovi, kterému dal v celkem 14 zápasech po sobě šanci Ronald Koeman. Ve druhém z těchto utkání, 6. března 2021, Ilaix zvyšoval tvrdou střelou na konečných 0:2 pro hosty.

Nico González se v této pro něj premiérové sezóně hned stal prakticky členem základní sestavy. Od svého debutu proti Realu Socieadad v prvním utkání sezóny naskočil už do 17 zápasů, přičemž hned v 11 z nich začínal v základu. Celkem tak odehrál už 963 minut.

zdroj: sport.es, fcbarcelona.com