Barcelona svádí s Bayernem Mnichov přetahovanou o Roberta Lewandowského, nově by přitom mohlo něco podobného nastat i v případě Julese Koundého. Bavoři totiž hledají nového stopera a právě obránce Sevilly je kromě Matthijse de Ligta jednou z alternativ. 

Barcelona v posledních týdnech krouží okolo obránce Julese Koundého, i když zatím oficiální nabídku Seville nepředstavila. V zákulisí se totiž zatím jedná o přestupních podmínkách - Sevilla by ráda zinkasovala 65 milionů eur, což ale Blaugranas za 23letého stopera rozhodně dávat nebudou. Neočekávaným narušitelem vyjednávání se ale může stát Bayern Mnichov. Ten hledá novou top posilu na střed obrany a jedním z vytipovaných je i Koundé.

Prioritnější ale pro Němce je přestup Matthijse de Ligta, o kterého má však velký zájem také Chelsea. Pokud by se tedy Bayernu podařilo de Ligta nakonec zlákat, zaměří se podle Sportu londýnský klub primárně na Koundého. Ať už by tedy Bayern získal přímo francouzského středního obránce, nebo by se mu podařilo uzavřít transfer de Ligta, jisté je, že Barcelonu nečeká ani v tomto případě nic snadného.

Koundé je hráčem, kterého si jako posilu vybral Xavi Hernández. V Barceloně se ale vede o tomto přestupu debata, protože vzhledem k cenovce, jakou Sevilla určila, si ho nemohou dovolit. Katalánci jsou podle Sportu ochotni zaplatit 45 milionů eur a případně v ceně dodatečných 20 milionů někoho nabídnout za výměnu. O tom ale Sevilla nechce slyšet. Los Nervionenses přitom prodávat potřebují, pokud vůbec chtějí svůj kádr posílit. Bez tohoto přestupu je totiž v reálném ohrožení plánování týmu a celý projektu na příští sezónu. Jak potvrdil novinář Gerard Romero, Sevilla požaduje za transfer jedině peníze. 

Blaugranas zatím zachovávají klid a zkoumají i další možnosti na střed obrany. Koundé by sice rád na Camp Nou přestoupil, ale věčnou trpělivost také nemá. Zájem ze strany Chelsea ani Bayernu proto není jen tak nějakou maličkostí. Podle Mundo Deportivo Katalánci momentálně čekají na aktivaci druhé finanční páky, díky které budou mít dostatek financí i na příchod dražších posil. 

Podle informací novináře Fabrizia Romana zůstává francouzský reprenzentant pro Barcelonu i nadále hlavní přestupovou prioritou, což se na druhé straně už nedá podle něj říct o postoji londýnské Chelsea. 

zdroj: sport.es, football-espana.net, twitter.com
foto: Shutterstock

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-07-06 07:49:38
Kto by mal trpezlivosť? Ja tu našu prestupovú politiku vážne nechápem. Hlavne, že chceme dať 60 mega za ľahko nadpriemerneho Brazílčana s jednou dobrou sezónou, ale nedáme 60-65 mega za top obrancu ešte v mladom veku overeného ligou. Jedine vysvetlenie v tomto ma napadá jedine, že ponuka, ktorá mala ísť do Seville skončila v Leeds nejakou záhadnou chybou, možno zase ten fax :D
PatrikFCB Premium 2022-07-06 08:20:13
Podľa mňa ide o to, že ak nepredĺžime Dembelého, nemáme RW. Na stopérovi, aj keď to nie je dokonalá voľba, vedia hrať vedľa Arauja Piqué a Christensen. Tým pádom je RW priorita a asi radšej vysolia 60 mil za hráča na túto pozíciu ako na stopéra.
mikimi122 2022-07-06 08:30:30
Prioritou bol Lewa a Kounde. V posledných týždňoch už fakt v tom prehľad nemám. Koundeho potrebujeme dokonca viacej než Lewu a rozhodne viacej než Raphinhu. Je jasné, že nejaké krídlo buď Dembeleho, alebo Raphinhu podpíšeme. Skôr to vyzerá na oboch.
Suarez_FCB_9 2022-07-06 08:32:23
Kounde je dobry ale nie zas top. Top su Laporte, Dias, Silva, Rudiger,...
PatrikFCB Premium 2022-07-06 08:44:10
Neviem, ja len uvažujem ako to môžu brať v klube. Mne je to jedno či dôjde Koundé alebo RW, tak či tak to bude posila.
mikimi122 2022-07-06 08:45:52
Kounde je top
Revive Premium 2022-07-06 09:51:49
Povedať, že Kounde nie je top a pritom sa o ňom druhý rok zaujímajú top kluby, tak neviem no :D plus má stále iba 23 rokov.
Suarez_FCB_9 2022-07-06 10:09:50
Nieje na urovni tych co som vypisal a takych mi potrebujeme. V tvojej terninologii mozno je top ale henti musia byt potom vo vyssej kategorii u teba.
Jackopz 2022-07-06 10:22:32
Suarez má pravdu, ešte by som k ním pridal Marquinhosa. Mali sme kašlať na Christensena, dať Rudigerovi plat aky chce a ešte by sme ušetrili. Dvojica Araujo Rudiger by bola nechutne dobrá.
mikimi122 2022-07-06 10:33:37
Nemohli sme dať Rudigerovi plat aký chcel, lebo presahoval limit 10 mega. K čomu by to bolo keby sme to porušovali pri každov hračovi. Treba ten platový limit dodržiavať, aby sme sa už znova nedostaly do takých sračiek s platmi.
Ten zoznam je max. len tvoj Suarez. Čisto subjektívny vyber. Napr. ja by som mohol vynechať Silvu dať tam Koundeho.
Jackopz 2022-07-06 10:41:04
Písalo sa že ten limit presiahnu v prípade že pôjde o top hráča. Neviem ktorému stopérovi by si chcel dať také peniaze keď nie Rudigerovi ktorý je zadarmo. Pokiaľ som našiel dobre, tak jeho plat v Reale je 9m€ + bonus v čistom, čo nie je nič strašné. Ak sa ideme baviť o nižších stopéroch, radšej by som prijal Lisandra než Koundeho. Nehovorím že Kounde nie je šikovný, je to kvalitný stopér ale sú lepší.
Suarez_FCB_9 2022-07-06 11:22:55
Jackopz : Marquinhosa, Van Dijka a este niekto by sa nasiel beriem este o uroven vyssie medzi elitnych stoperov.
Lisandro je dobry rozohravac, hraval aj na DM. Ale je z Ajaxu a toho by som sa trochu bal.
mikimi122 2022-07-06 11:53:01
Nič sa nepísalo o presahu. Jednému zvýšiš a už budú chcieť všetci. Kaskádový efekt. Jedine možno výnimka v tomto platovom limite môže byť Messi ak o rok príde a aj to len ak jemne presiahne.
Jackopz 2022-07-06 12:02:27
Písalo sa že strop je 10m€ na hráča a presiahnu ho v prípade, že by šlo o hráča top kvalít. Rudiger mal žiadať najpred 12m€, nakoniec to Real dal na 9m€ plus bonus. V prípade stopéra takých kvalít ktorý príde zadarmo to podľa mňa nie je nič hrozné. Keď budú všetci dosahovať kvalít Rudigera, potom môžu pýtať. Pique, Alba, Busquets, v tejto sezóne aj FdJ budú poberať platy ktoré neodpovedajú ich kvalite, rovnako niekoľko lavičkárov má také platy. Vôbec by som nebol proti keby je k hráčom tvrdý prístup aký vedie napr Perez v Reale ktorý je na tom najlepšie z celej Laligy pokiaľ ide o financie a majú už pomaly prerobený celý štadión.
mikimi122 2022-07-06 12:17:30
To si pochopil veľmi zle. Lebo ak sa to vôbec povedalo takto, tak pod pojmom top kvalít bolo myslené skôr ako top top kvalít: Messi, Haaland, ...
Nie ako 29 ročný Rudiger. Veď ani Lewa nezoberie viac a to je už top kvalita.
Jackopz 2022-07-06 13:09:25
To mi chceš povedať že Rudiger nie je top kvalita áno? Pripomínam, zadarmo. Top kvalita nemusí vždy znamenať len útočník, prípadne záložník ako KdB. Čerstvých 29r je pre stopéra najlepší vek, 4-5r na najvyššej úrovni odohrá bez problémov. Hráč overený veľkými zápasmi so silnou mentalitou, Rudi je psychopat v dobrom slova zmysle. Najrýchlejší hráč PL túto sezónu, tvrdý, dobrý vo vzduchu, dobrá rozohrávka, vyvážanie lopty a má aj kvalitnú strelu. Pre nás by bol lepší už len Marquinhos alebo VVD.
mikimi122 2022-07-06 14:12:32
Nie je top top kvalita ako Messi. Nejakých "Rudigerov" ešte v Europe najdeš zato Messi je len jeden. Každy jeden hrač, ktorý tu bude chcieť prisť sa bude odvolávať, že Rudigerovi ste dali vynimku a ja ju chcem tiež. Kopec hračov zo sučasneho tímu by sa cítilo podvedených, keďže si museli znížiť platy kvôli limitu. Proste to nebolo možne, by si vedenie nasralo ďalší rad problémov.
Jackopz 2022-07-06 14:33:23
Nik si neznížil plat, len si ich odložili. Kľudne mi nájdi ešte stopérov čo sú kvality ako Rudiger a sú zadarmo, a nie, Kounde nie je jeden z nich. Som veľmi zvedavý že koho sem napíšeš. S tým Messim tiež pekne strieľaš, porovnávaš najlepšieho hráča v histórií s ostatnými hráčmi. Ak si myslíš že top hráči úrovne Salah, KdB, Haaland, VVD a spol sem prídu hrať za 5-6m€ ročne, tak žiješ v peknej ilúzií. Rudigerov plat je aj tak stále pod hranicou 10m€ keďže od Realu má 9m€ + bonus a to patrí do top 5 najlepších stopérov v Európe.
Jackopz 2022-07-06 14:47:34
A keď je tento článok o Koundem, aby som neodbočoval moc z témy. Ako odišla Marina Granovskaia z Chelsea tak ich záujem o Koundeho klesol z dôvodu že Todd Boehly chce kupovať hráčov ktorých si vyberie sám Tuchel. Kounde bol viac cieľom Mariny než Tuchela, ten ho vôbec neradí tak vysoko a chcel by radšej Ligta alebo Akého z City. Bayern má tiež na prvej priečke Ligta z toho čo som našiel.
Cizinkx 2022-07-06 14:59:16
Wtf Rudi je za poslední 2 sezony jeden z nejlepších stoperů světa. I za 12 mega je to Deal jako prase...A za 9 co si vyjednal Perez je to ukázka jak se to dělá. Laportových kolik 5-6 mega Christensenovi je výsměch všech výsměchů a totální selhání ve všech směrech.. Rudiger je přesně to co nám chybělo, dokonce se nám nabízel jako první.Je to Vůdce a hlavou šampion co se o vše porve. A to je to co nám ted dost chybí tyhle vlastnosti. A co sem Laporta dotáhne? Katastrofálního stopera s hlavou psychicky labilního hráče který bude mít jen o 3-4 mega mín než stoper světových kvalit. Výborný. JE sice hezké že chtěl prvně 12 mega a Laporta to zatrhnul protože "10 mega strop", je to chválihodné že si za tím stojí. Ale když jde o světovou kvalitu kterou my nutně potřebujeme tak by se mělo JEDNAT VIC. Tady je krasně vidět jak je Laporta o proti Perezovi nic. Když se dokázali domluvit na nižší mzdě ale zase jiných bonusů. Pochopil bych to v Roli Alaby který chtěl 20 mega a ještě nějaký podpisový bonus. ALE tohle byl z jeho strany těžký provar.
Suarez_FCB_9 2022-07-06 15:01:27
Ake? Ten ma moc neohuril.
mikimi122 2022-07-06 16:59:48
Tak za prvé. Nikoho neporovnavam s Messim, len vysvetľujem kto jedine by mohol prekročiť ten limit a neurobilo by to take problemy ako u hráčov ako Rudiger a podobne. Ani nachvíľu nespochybňujem kvality Rudigera. Nepleť tu, či je zadarmo, alebo nie. Bavíme sa len o plate. Máš podobne kvalitných hračov ako Rudiger: VVD, Koulibaly, Silva, Laporte, Marquinhos, ... Vôbec nemyslím či tu pridu hrať Salah, KdB, Haaland, VVD za 5-6 mega, aj keď to som nepochopil, keďže limit je 10 mega v čistom. VVD ma teraz tuším okolo tych 10 mega a je najlepšie platený hrač Liverpoolu aspoň pokým nepredĺži Salah. Výnimku môžeš urobiť pri Messim, možno Haalandovi ak sa to vyplatí, ale nie u každého hráča v základe, lebo si to vypýtaju všetci.
Rudiger chcel len do Realu, prv sa nám neponúkol a pýtal 12 mega, takže je jedno, či má v Reale 9, lebo od nás chcel 12 mega. Nikdy sme pre neho neboli preferovaná možnosť, skôr len prostriedok na zvýšenie platu u iných záujemcov. Rudiger pod 10 mega nemam problem a zadarmo, ale to sa proste nestalo.
tunno Premium 2022-07-06 17:49:36
Nevieme ako to bolo s Rudigerom. Nedavno sa vyjadril ze Barcelona ho velmi velmi chcela ale on chce vyhravat trofeje. Ktovie kolko sme mu nukali a je dost mozne ze to vobec nebolo o plate.
cestmir Premium
2022-07-06 08:33:59
já si především myslím, že na všechny záležitosti tohoto typu je embargo a v podstatě potom vše, co si tu čteme, jsou jen spekulace a názory ... pokud není něco oficiálního, nejde se na nic spolehnout ...
2022-07-06 08:34:49
Ja by som rozhodne šiel do transferu Koundeho. Mladý silný stopér, ktorý môže s Araujom vytvoriť na dlhé roky top stopérsku dvojku na svete. Ak už nie Lewa alebo Raphinha, na Koundeho by sme sa určite mali zamerať.
2022-07-06 08:37:22
Tu uz pre Bayern neplati, ze Kounde ma platnu zmluvu so Sevillou a musi ju dodrzat ako v pripade Lewandovskeho vyzaduju oni??? Takisto Mane mal zmluvu...cize to co robia Lewovi je trapna bavorska komedia.....
Peto333 2022-07-06 08:54:22
Lenže Sevilla je ochotna ho predať ak dajú dosť peňazí a tak isto aj live.... Ale bayern ho ochotný predať nie je.... Neviem prečo sa tu útočí na bayern
Kingmarek92 Premium 2022-07-06 09:06:57
Protoze se chce......tobe se nechce tak neutocis , jednoduchy , co na tom nechapes......sis nevsiml ze jsi na strankach barcy a ne suddetschezeitung ? Co je na tom slozityho?
LaBrie 2022-07-06 09:18:37
Zlozite to robi Bayern, namiesto vdaky za odmakane roky mu robia problemy....ja to prave chapem uplne presne, to nemaj starosti.
Nispero 2022-07-06 10:08:24
Nejak som nepostrehol, ze by sa Mane vyjadril, ze za Liverpool uz nenastupi a chce hrat jedine za Bayern a fakt, ze ho ziskali za slusny peniaz nasvedcuje tomu, ze transferu predchadzali rozhovory na slusnej urovni.
Saga Lewu s prestupom do Barcelony je od zaciatku vedena nesikovne kedze Bayern si zaklada na svojej povesti dominantneho hraca na trhu a nieje nuteny predavat.
Peto333 2022-07-06 10:33:44
Protoze se chce? To je odpoveď zo škôlky? Takže ci to ma odôvodnenie alebo nie je nepodstatné ale pretože sa chce 😂
Peto333 2022-07-06 10:36:37
Áno odohral v bayern veľa ale stále platí ze žiaden hráč nemoze byt viac ako klub a keďže nemajú náhradu za lewu ( Mane je krídlo a tam ho aj kupovali podľa vyjadrenia vedenia) takže pre bayern by bolo zle ho predať teda nevhodné pre klub.
Ivan87 2022-07-06 11:15:30
Ja si myslím, že nie je dobré držať hráča nasilu v klube. Nerobí to dobrú atmosféru v kabíne.
Peto333 2022-07-06 12:57:02
Áno súhlasím na silu držať hráča nie je nič moc ale ak nemáš náhradu máš na výber? A ešte nech sa nikto neurazí posledné roky sú hráči poriadne rozmaznany každý by chcel prestupov at a keď ho klub nepusti tak vyjadrenia na sociálnych sieťach a neviem co. A nemyslím len lewu... Aj keď aj ten si nemal dovoliť vyjadrenia aké mal keď ma zmluvu ešte v bayerne
LaBrie 2022-07-06 14:16:53
Nasilu drzat hraca v klube bol ziarivy priklad Messi, prvu polovica sezony uplne mimo...a to nie je len tak nejaky hrac....
Peto333 2022-07-06 14:42:57
A aj tak bol najlepší v Barcelone
Kingmarek92 Premium 2022-07-06 21:37:27
Ano protoze chce a uplne stejne skopcaci prodaj lewu nebo neprodaj , protoze bud chtej nebo nechtej :-) . Co je na tom kurwa slozityho , ze musis psat ctyri zpravy o nicem? Proste chce tak to napsal. Ty nepises co chces? Pises co chce nekdo jiny ? Co to doprdele dneska vsechno ma pristup ke klavesam ty woe....?????
2022-07-06 10:01:31
Bayern je domluvenej s De Ligt a bude jednat s Juve.
2022-07-06 10:25:32
Ze vraj CR7 sa chystá do Barcelony údajne jeho agent rokoval z Laportom
jano_1987 2022-07-06 11:36:01
Mendes zastupuje desiatky hráčov. Čo by navyše robil Ronaldo v Barcelone? To rovno môže ostať v United.
2022-07-06 11:56:45
Romero včera v Jijantes:
1. Barca má dohodu s Leedsom ohľadom Raphinhu, len treba detaily doladiť
2. Barca má dohodu s Koundem, zatiaľ nie však so Sevillou

Zároveň sa čaká na predaj ďalších práv aby sa tieto prestupy mohli uzavrieťˇ
denis_99 2022-07-06 11:59:07
Barcelona has an agreement with Kounde. With Sevilla, it’s getting closer. Barça believes they can agree a deal for around €55M-€60M. Remains to be seen if a player will enter this operation.
tunno Premium 2022-07-06 12:32:22
takzvany zaciatok konca.
Peto333 2022-07-06 12:59:06
Predaju s a práva na 25 rokov pretože sme v totálny h sračkach a potom sa dá 50% na prestup..... Toto je úplne choré
tunno Premium 2022-07-06 13:01:00
Prestup na hracov ktori nepatria k topke. To je to smutne.
sylarko 2022-07-06 14:58:19
tunno: lepsi na trhu momentalne niesu
tunno Premium 2022-07-06 15:13:21
120m za nie top hracov je fail. Hracov takej kvality mame akurat dost a patria na lavicku. Naco dalsich? Aj 50m za Lewu ktory o rok moze byt zadarmo je prinajmensom diskutabilne. Za FDJ mohlo byt 65m-70m. Ked si to zratas, mohli sme za to kupit 3 top hracov s prehladom. Navyse kridlo sa dalo lahko vyriesit dvojicou Di Maria + Dembele.
sylarko 2022-07-06 15:16:39
na lavicku? raphina hra zaklad v repre bazilie. lewa ti dalsi rok uz nepride. a donekonecna risiet zaplaty na rok, dva typu di maria tiez nemozme donekonecna.... dembele nech si ide kade lahsie. za ten jeho pristup ho tu uz vidiet nechcem
tunno Premium 2022-07-06 15:27:02
Vies ako to dopadne.
sylarko 2022-07-06 15:35:13
riesit*... a ne neviem ako to dopadne narozdiel od teba.
tunno Premium 2022-07-07 08:37:43
Mame k dispozicii vela penazi preto sa treba primarne zamerat na top hracov. Kounde a Raphinha su dobri , pomozu ale rozdielovi nebudu. Bernardo by bol topka. Mali by sme stabilne silnu zalohu, hravali by vzdy dvaja z trojice pedri, bernardo, torre. Pred Koundem by som uprednostnil Pau Torresa napriklad.
sylarko 2022-07-07 14:43:55
a koho na RW??? tam moc lepsich na trhu momentalne nieje. a prave kridlo nam treba daleko viac jak zalohu. navyse zabudas na gaviho, ktory uz moze teraz hrat zaklad
tunno Premium 2022-07-07 16:21:05
Neda sa hrat spickovy futbal bez spickovych hracov. Top talent je Pedri, Torre nie Gavi. Top hrac je Bernardo nie FDJ. Top stoper je Marquinhos, VVD v druhom slede trebars Laporte, Pau Torres. Az potom by som radil Koundeho ktoremu chyba totalny prehlad, vizia a klud najlepsich. Dembele pravdepodobne podpise a k nemu by som pridal Di Mariu. Radsej budem mat jeho 1-2 sezony zadarmo ako 5 sezon Raphinhu, ktory topka nie je, nebude a treba zanho vela zaplatit. Nevadia mi vysoke sumy za hracov ak su toho hodny. Minulu sezonu boli nasimi najlepsimi hracmi pique, buskec a pedri. Od nakupov za vysoke sumy pozadujem porovnatelnu kvalitu. My budeme mat vela dobrych hracov ale malo spickovych, co potom ked peniaze budu minuté a vieme ze sa u nas kazdy dobre citi a nechce prec?
sylarko 2022-07-07 16:49:21
torre neodohral za nas ani zapas a uz o nom vravis ako o top hracovi...a ked gavi nieje talent tak ja neviem kto potom uz...najlepsi hrac spanielska v 17 rokoch za poslednu dobu a ty povies ze to nieje talent...dembele ani di maria najlepsi niesu. raphina sa moze este zlepsit a v barce moze ukazat daleko viac jak v leedse. dembele nech si ide do p...di maria je stary. nechcem kazdy rok/dva kupovat zaplaty. bus najlepsi minulu sezonu nebol ale ok. patril k lepsim ale najlepsi urcite ne.
tunno Premium 2022-07-07 17:20:12
Pisal som top talent, nie top hrac. Medzi Pedrim a Gavim je dost citelny rozdiel, nevidis to? Gavi je dobry hrac ale nema to navyse co Pedri. Technicky nie je bohvieco a takticky ma medzery, ktore napr. Pedri v 17tich nemal. Dembele najlepsi nie je, ale je zadarmo. Di Maria celu karieru dokazoval ze je top kridlo a specialne je to hrac velkych zapasov, co sa hodi nie? Tiez by bol zadarmo, to ze by posluzil 2 roky nie je problem. V utoku to treba pravidelne obmienat aby tim neupadol do stereotypu. Raphinha v Leedsi hral do otvorenych obran u nas to bude naopak. Top hrac to nie je a nebude. Jeho prihravky a centre su dost naprd. Casto to vyzera ze vytvara sance ale su to vsetko take stiplave neprijemne prihravky s ktorymi si spoluhraci nevedia dat rady.