Argentína v prípravnom zápase pred Majstrovstvami sveta nedala Haiti šancu a vyhrala 4:0. Hetrik a asistenciu si do štatistík pripísal kapitán Albicelestes Leo Messi.

Pred začiatkom stretnutia sa konala milá udalosť. Javier Mascherano bol ocenený za to, že vyrovnal rekord Javiera Zanettiho v počte štartov v národnom drese Argentíny. Bývalý hráč FC Barcelona sa v tejto chvíli môže pochváliť až 143. odohranými zápasmi v drese Albicelestes.

108. tím v rakingu FIFA nemal proti Argentíne veľkú šancu na úspech. Už v 17. minúte totiž Messi otváral skóre zápasu strelou z pokutového kopu. V prvom polčase ale viac gólov nepadlo, pretože či Gonzalo Higuín alebo Di Maria nedokázali dostať loptu do siete z viacerých šancí. V druhom polčase však Argentína nepotrebovala veľa času na to, aby strelila gól. Ten padol z Messiho kopačky v 58. minúte. V 66. si Messi na konto pripísal už hetrik a o niekoľko okamihov nato nahral striedajúcemu Aguerovi na 4. gól stretnutia.

Argentínski futbalisti sa so svojimi fanúšikmi rozlúčili pekným víťazstvom. Teraz odletia do sveta, aby v príprave na šampionát v Rusku pokračovali. 10. júna čaká hráčov Albicelestes ďalší priateľský zápas proti Izraelu v Tel Avive a 16. už odohrajú prvý duel na Majstrovstvách sveta. Pôjde o zápas proti Islandu.

Góly: 17', 58', 66' Messi, 69' Aguero

Argentína: W. Caballero - N. Tagliafico (71’ M. Acuna), F. Fazio (46’ M. Rojo), N. Otamendi, E. Salvio - J. Mascherano, G. Lo Celso (75’ E. Banega), M. Lanzini (59’ M. Meza) - A. Di María (59’ C. Pavon), L. Messi, G. Higuaín (59’ S. Agüero).

Haiti: J. Placide - A. Christian, M. Jerome, R. Ade, A.Carlens (89' W. Vernet)  - B. Alceus (70’ B. Chevreuil), Z. Herivaux (69’ B. Labissiere), F. Vorbe (46’ D. Etienne) - M. Cantave (78’ R. Sprangers), J-S. Sanon, D. Nazon.

tominno9

13
2018-05-30 08:14:56

na kýho Boha hrá Leo 90 minut takýto zápas??? Di Maria a Higuain strirdaní, ale Messi hrá proti Haity celý match...

Darsley

33
2018-05-30 08:28:10

Možno aby sa zohrali s Messim všetci hráči ? keďže to nei je barcelona kde su spolu celý rok...

2018-05-30 08:48:43

Nechápu že zase hraje Higuain.. i v tomhle zápase ukázal kolik toho umí spalit. Snad až půjde do tuhého, nastoupí Aguero.

Taky mě mrzelo, že vůbec nenastoupil Dybala. Napovídá to, že na MS asi moc prostoru nedostane.

Jhonys

-3
2018-05-30 08:55:41

tak pro Dybalu tam moc místa není, když hraje Leo...