Josep Maria Minguella patrí medzi najznámejších španielskych futbalových agentov. Pre agentúru EFE poskytol rozhovor, v ktorom hovoril o budúcnosti klubov v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Podľa neho by sa hráči mali vzdať veľkej časti svojich zárobkov.

Solidarita zo strany hráčov

"Je potrebné analyzovať situáciu hráčov a zistiť ako ďaleko sa môžu posunúť, no predovšetkým sa musíme vyhnúť bankrotu. Kluby sú pilierom športu, z tohto dôvodu by hráči mali byť solidárni a mali by rezignovať zo svojich zárobkov. Pokiaľ nejaký hráč chce dostať celú svoju výplatu, má na to právo, ale dostane ju s oneskorením a urobí zlý dojem. Pokiaľ pôjde na súd, určite vyhrá, ale odkiaľ sa tieto peniaze vezmú? Budú kluby musieť predať svoj majetok?"

Vyvodia kluby z tejto situácie ponaučenie?

"Hráči teraz vedia, že situácia je komplikovaná a že môže prísť k nariadeniu o znížení platov zhora. Taká istá situácia panuje v Španielsku, Taliansku, Anglicku aj Nemecku. Ak nie je príjem, peniaze nikto nedotlačí. Je to lekcia do budúcnosti. Keď sa všetko zastabilizuje, kluby budú aj naďalej bojovať o najlepších hráčov, dávať im vysoké výplaty a platiť za prestupy stovky miliónov, ktoré nie sú vidieť v žiadnom inom hospodárskom sektore na svete."

Futbal ako ilúzia

"Futbal je ilúzia, niekedy sa zdá, že pre niektoré kluby je najdôležitejšie zaplatiť viac ako súper. Vyplatiť 100 miliónov eur v inej oblasti je nepochopiteľné, nedeje sa to. Vo futbale však platíte s nepochopiteľnou radosťou. Táto situácia určite zapríčiní, že niektorí začnú chodiť pevne po zemi a to nielen v športe. Najlepšie by bolo, aby kluby dospeli k dohode s hráčmi."

Koniec v nedohľadne

"Nevieme, ako dlho to všetko potrvá, pretože sme všetci v núdzovom stave. Musíme si počkať, kým sa situácia viac upokojí, aby sme zistili, čo sa stane s La Ligou, Ligou Majstrov a všetkými ďalšími súťažami. Od Barcelony nebudem požadovať vrátenie žiadnych peňazí, pretože za túto situáciu nie je zodpovedný klub."

zdroj: marca.com
foto: facebook

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2020-03-24 13:12:41
Tak dnes vyšla správa o najlepšie zarábajúcich fotbalistoch sveta.Messi zarobí ročne 130 miliónov druhý najlepší je ronaldo.Neviem ale keby sa Messi zriekol jedného platu za rok neuškodilo by to ani jemu ani rodine.Tak isto by to mali všetci hráči spraviť a ukázali by ako im záleží na tomto klube.Myslim si že ani jeden fotbalista netrie biedu a najme nie pokiaľ sa to týka špičkový ch klubov ako je aj fc Barcelona.
bulldozer Premium 2020-03-24 13:25:34
Ja mam vzdy rad taketo mravokarne kydy, ze nech sa uspesni vzdaju toho co bolo zmluvne podpisane, lebo my neuspesni im zavidime. :))
adriano 2020-03-24 13:29:07
Máš niečo napísané v zmluve ale keď zarabas rocne 130 mega a dostaneš to po tri roky už si zahojeny na celý život a generácie generacii.Ak takto uvažujes si obyčajný mamonar a človek.Teraz sa ukáže kterej hviezde ako záleží na klube za ktorý hra.
bulldozer Premium 2020-03-24 14:10:40
Rozmyslas dost naivne. Hadaj co by sa stalo keby daroval klubu 100m. Klub by mal viac na rozhadzovanie, nakupil dalsich predrazenych hracov, Martinez by dostal vacsi plat, zaplatili by sme viac PSG i Interu, Neymar by dostal vyssi plat, manazeri by si vyplatili odmeny.
Preco sa ty nevzdas platu, aby si tvoj zamestnavatel mal za co zaplatit fajku od peknej slecny, nebud mamonar a dopraj mu to.
Ladislav 2020-03-24 14:57:17
Celý ne, ale Messimu bych ten nechutný plat ztrhnul o 40% a ne jen na dva měsíce, ale napořád. Buď za nás chce hrát a bude souhlasit s normálním platem na úrovni Ronalda a Messiho (30 mega) nebo nechce a v tom případě ať jde do PSG tam mu ten obří plat klidně můžou platit. Je úplně nemožné aby jeden hráč vydělával skoro 70 mega.
Ladislav 2020-03-24 14:58:07
*na úrovni Ronalda a Neymara
Teo07 2020-03-24 16:39:27
Prečo by sa, preboha, mal Messi zriekať nejakého platu!! A ročného? To čo je za socialistický nezmysel? Takto to nefunguje. Kto je zdravý a má občiansky preukaz, má neobmedzené množstvo príležitostí zbohatnúť. Faktor šťastia samozrejme nepopieram. Hráči na dohodnutý čas súhlasili so znížením platu. Hotovo. Že zriecť sa ročného platu!! :-)) Toho by sa ľavica veľmi silno chytila.
kov3 2020-03-24 20:36:19
Si múdry ako rádio Jerevan...Ale stále v svojej podstate cct.
2020-03-24 13:39:44
Ja zase milujem také kydy, aké tu produkuje bullo . Prd vieš o živote. Viac s tebou netreba strácať čas.
2020-03-24 13:41:38
Predsa len jeden odkaz Bullovi. Občas si pozri túto stránku. https://www.worldometers.info/...
T0mIO Premium 2020-03-24 17:59:27
Choď s tým dofaka.
2020-03-24 15:51:57
normálka, platy sa nastavovali v čase hojnosti a a tak teraz kluby majú problémy.
ale tak verejný tlak spraví svoje a hráč, ktorý sa teraz "dobrovoľne" nevzdá časti svojej mzdy, bude čeliť kritike.