V tejto sezóne má Barcelona v úvode zápasov veľmi problémy. Zverenci Ernesta Valverde museli z piatich oficiálnych zápasov otáčať skóre až v troch prípadoch. Naposledy na Estadio Anoeta v zápase s Realom Sociedad.

"Zápasy musíme začínať lepšie, než ako s Huescou, ktorá nám gól strelila v prvej minúte," povedal Valverde na tlačovke po zápase. Včera hráči Blaugranas udržali čisté konto dlhšie, no aj tak inkasovali ako prví už v 12. minúte zápasu. Vyzerá to tak, že si slová trénera k srdcu nevzali. Real išiel do vedenia a Katalánci sa na tri body museli poriadne natrápiť. Už v druhom zápase po sebe.

V spomínanom stretnutí s Huescou sa Kataláncom podaril skvelý obrat, keď vyhrali až 8:2. Katalánci výsledok otočili na 1:2 v priebehu pol hodiny. Včera však na obrat potrebovali ďaleko viac času a ďaleko viac úsilia. Postarali sa o to Suarez a Dembélé. Barca, ktorá v 12. minúte prehrávala, výsledok otočila v 66. minúte.

Vyzerá to tak, že Blaugranas majú s úvodmi zápasov naozaj problémy, pretože aj vo finále Španielskeho superpohára s FC Sevilla museli vývoj zápasu otáčať. Ako prvý skóroval Sarabia a to už v 9. minúte stretnutie. Nakoniec však Barca triumfovala po presných zásahoch Piquého a Dembélého. Barcelona tak až v 3. z 5. zápasov inkasovala gól ako prvá a navyše v úvodných minútach zápasu.

2018-09-16 15:04:42

mám velké obavy, že s týmto defenzívnym až moc opatrným futbalom znova nepochodíme v LM. Valverde nie je tréner pre barcu,ten sa trase o výsledok už v kabíne miesto toho aby hráčov vyhecoval a natlačil ich do ofenzívy ako Klop v Live, Pep v MC to je krása pozerať ich hru.

2018-09-16 16:01:30

ono mi to pride ze su to vsetko velky frajeri ktory vyhrali uz vsetko co sa dalo a myslia si supera porazia aj s profesorskym fotbalom na pol plynu nehnevajte sa na mna vcera hraci ktory boli oddychnuty vobec nebehali treba aj behat aj bojovat nie len cakat ze sa super porazi sam plust ta obrana je nasmiech uplne

ximpp

1
2018-09-16 22:58:02

Venkovní zápasy mě ani trochu nenaplňují optimismem. V LM přece nemůžeme být venku takhle jaloví. V posledních dvou ročnících to byla tragedie a zdá se, že to bude jen horší.

FCBarcelona2018

2
2018-09-17 07:05:21

V zápase s Realom Sociedad sme mali poriadne namále. Nebyť fantastických zákrokov Ter Stegena, tak sme mohli dostať ešte minimálne 2-3 góly. S tak úbohým výkonom budeme mať v LM problém postúpiť zo skupiny, pretože v skupine máme ďaleko kvalitnejších súperov ako v sobotu.