Rozhodnutia Georginia Wijnalduma prestúpiť do Paris Saint-Germain tvrdo zasiahlo katalánsky klub. Blaugranas teraz musia hľadať alternatívu miesto holandského záložníka.

Nájsť náhradníka za bývalého stredopoliara Liverpoolu v každom prípade nebude jednoduché. Wijnaldum je veľmi kvalitný futbalista, má 30 rokov, je skúsený, kondične výborne pripravený a vzhľadom na finančnú situáciu na Camp Nou bol ako voľný hráč aj cenovo dostupný.

Wijnaldum bol jedným zo štyroch hráčov, ktorých Joan Laporta chcel počas tohto leta získať do kádra pravého tímu. Zatiaľ si dres Blaugranas na seba obliekol Sergio Agüero a Éric García. Teraz sa čaká na oficiálne potvrdenie transferu Memphisa Depaya. Wijnaldum však dal prednosť transferu do PSG aj napriek tomu, že bol dohodnutý s katalánskou Barcelonou.

Laporta sa teraz pokúsi nájsť náhradu, pretože klub vzhľadom na prísľub Wijnalduma prerušil rokovania inými hráčmi. Vyzerá to v každopádne tak, že ak chce prezident miesto Holanďana získať iného rovnako kvalitného hráča, bude sa musieť buchnúť po vrecku, ale katalánsky klub má pokladnicu prázdnu.

Médiá medzi možné alternatívy zaradili Mikela Merina či Fabiana Ruiza, ale kým prvý hráč stojí 30 miliónov eur, ten druhý minimálne 50 miliónov eur a to sú čiastky, ktoré si Katalánci v súčasnosti nemôžu dovoliť. Zdá sa pravdepodobnejšie, že odchod Wijnalduma do PSG pomôže mladíkom z La Masie, menovite Ilaixovi Moribovi či Nicovi Gonzálezovi. Pozitívne je, že oboch hráčov si Ronald Koeman všimol.

Viac minút by mohol dostať aj Riqui Puig, ale nad jeho budúcnosťou na Camp Nou stále visí otáznik. Faktom zostáva len to, že Barcelona sa chce vyhnúť tomu, aby sa jej spomedzi prstov rovnakým spôsobom ako Wijnaldum vyšmykol aj Memphis Depay. Aj o ňom médiá píšu, že hoci má s Barcelonou dohodnuté podmienky transferu, ten stále nebol oficiálne spečatený a stať sa tak môže čokoľvek.

zdroj: marca.com
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2021-06-11 11:37:29
Ani s jedním bych asi neměl problém. Po odchodu Roberta s Pjaničem by "snad" na jednoho z nich bylo. Škoda, že nevyšel ten Wijnaldum. Mohli jsme mít kvalitního hráče a třeba 50 m v plusu z prodeje výše zmíněných. Takhle přijde kvalitní hráč, ale nic nezbyde.
2021-06-11 11:43:28
Chcelo by to nejakého staršieho skúseného záložníka, ale dal by som šancu Gonzálezovi.
2021-06-11 12:16:30
Že nepřišel Wijnaldum mě hodně mrzí, ale nedá se nic dělat. PSG ho zkrátka přeplatili a on si vybral je. Netřeba hanit ani PSG ani hráče, to je prostě obchod... Jen na odchovance bych ale místo Wijnalduma nesázel. Snad odejde Coutinho, Pjanič, Roberto a bude tedy zapotřebí i někoho už zkušeného. Nemůže se spoléhat pořád na de Jonga a Pedriho a už vůbec ne na Busquetse. Ilaix má dle mě dost času a Nica nemám nějak nasledovaného se přiznám. Dřív jsem si přál třeba Eriksena, o kterém se mluví, že je na odchodu z Interu. Ale zda by zapadl...? A samozřejmě by záleželo i na ceně. Druhým takovým hráčem je pro mě Saul, který se nějak nepohodl prý se Simeonem a jeho výkony letos byly slabší. Jenže cenovka bude asi taky příliš vysoká a nejspíš si Atleti nevzpomenou na darování Luise :D
Lucyus 2021-06-11 19:05:04
Osobne si myslím ze Couthina nikto nekúpi a ktovie možno sa ešte chytí u nás
2021-06-11 12:25:33
To jsme si raději měli nechat toho Arthura, který byl víc platný než Pjanič a nemuselo by se teď nic řešit. Hráč jeho věku a zkušenosti by se momentálně hodil do středu zálohy, jinak bych sáhl po Camavingovi dřív, než to udělá někdo jiný.
Martin77 2021-06-11 13:37:35
Camavingovi končí příští rok smlouva, takže nemusel stát, tak velký prachy. Navíc umí i DM což by se hodně hodilo, protože Busi nemůže hrát 100% zápasů (možná ani 70-80%). A De Jonga by nechtělo vrážet na DMko, když má takový ofenzivní skill.
2021-06-11 12:52:28
Je to škoda, že nás takto odmietol, lebo to vyzeralo fakt sľubne. No ale teraz nám treba náhradu. Osobne nám chýba skôr skúsenejší hráč ako nejaký talentovaný mladík, ale zase treba myslieť aj na to, že za Busiho náhradu nemáme. Preto nám treba skôr DMko, alebo box-to-box záložníka, čiže skôr tie defenzívnejšie typy, sám Koeman si zažiadal o fyzickejšieho záložníka dobrého na lopte.
Tých mien sa už spomenulo fakt dosť od Ruiza, Merina, Gundogana, Gravenbercha až po Lorenza Pellegriniho. Dúfam, že aspoň jeden nejako klapne aspoň cez výmenu a tých hráčov máme celkom dosť na výber.
Nico je celkom dosť vyzdvihovaný ako jeden z najlepších talentov za posledné roky, takže dúfam, že sa mu podarí presadiť sa v prvom tíme, ale asi nejde čakať, že by nahradil Busiho v základe do dvoch rokov, čiže ten skúsenejší záložník by sa nám hodil.