Ramos Planes, športový riaditeľ FC Barcelona, bol prítomný na tlačovej konferencii pri príležitosti prezentácie Miralema Pjanića. Planes novinárom prezradil aj niečo z plánov katalánskeho klubu počas prebiehajúceho prestupového obdobia.

Zostane Luis Suarez v Barcelone aj v budúcej sezóne?

"Luis je dôležitým hráčom a bol ním v posledných rokoch. A ako som povedal počas iného vystúpenia, musíme mať veľký rešpekt voči hráčom, ktorí dali toľko Barcelone. Je jasné, že po tom, čo sa stalo v koncovke sezóny, sme vo fáze zmien, s novým trénerom, novými myšlienkami a na ktorých pracujeme. Musíme rešpektovať hráčov a ich kontrakty. Prestupové okno sa končí 5. októbra a dovtedy sa môže stať veľa, ale vždy s rešpektom voči hráčovi."

Je príchod Lautara alebo Depaya podmienený odchodom Suareza?

"Športové riaditeľstvo už mesiace pracuje na zdokonaľovaní mužstva, hľadá hráčov pre túto novú etapu, ktorú budujeme, s mixom skúseností a kvality, pretože nie každý tu môže hrať. Hľadanie útočníka je verejná záležitosť, trvá už dlho a nemusí byť podmienená odchodom hráčov. Musíme mať rešpekt voči hráčom, ktorých máme v mužstve. Barcelona sa musí vždy usilovať o to, aby mala tých najlepších a pracujeme na tom každý deň."

Je Éric García prioritou?

"Ako som povedal, športové riaditeľstvo už dlho pracuje na príchode posíl a výsledky sa ukážu na konci. Je pravda, že hľadáme hráča, ktorý by nám pomohol v obrane. Éric je skvelým hráčom a našim odchovancom. Uvidíme, či ho budeme môcť podpísať. Trh je náročný a my chceme vytvoriť mužstvo, ktoré spojí talent, kvalitu a mladosť. Éric zapadol do tohto profilu, tak ako iní hráči, ktorých mená sa neobjavili v tlači a ktorých taktiež sledujeme."

Arturo Vidal odchádza za veľmi nízku sumu.

"Je pravda, že rokovania o jeho možnom odchode sú v pokročilom štádiu a využijem túto možnosť, aby som mu verejne poďakoval za tieto dva roky. Je to mimoriadny človek s veľkým srdcom a veľmi oddaný, s tou energiou bol veľmi dôležitý pre mužstvo. Prestup ešte nie je uzatvorený. Čo sa týka predaja, je zjavné, že na trhu je množstvo obmedzení a málo pohybov, pandémia mala vplyv na kluby. Sme pokojní a vedomí si toho, čo chceme. Máme jasný profil mužstva a hráčov, ktorých chceme. Transfery z a do klubu sú prepojené, ale je potrebné mať trpezlivosť. Naši hráči sú na vysokej úrovni, sú vysoko rešpektovaní, ale každý prípad je iný a všetko posudzujeme v závislosti od možností. Bude to dlhé prestupové okno a najdôležitejšie je zachovať pokoj a jasné koncepcie."

zdroj: fcbarca.com
foto: marca.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Rasto Premium
2020-09-16 11:26:18
Kecy okolo a nepovedal vlastne nič. Mám pocit, že pri tejto Bartovej klike sa nezmení vôbec nič. Ale rád by som sa mýlil.
Martin77 2020-09-16 11:35:48
Naprostý souhlas! :D Čtu to a musím se smát, jak nablble okecává, aby nebyl vidět ten průšvih se smlouvami hráčů. To by člověk zblil.
Zubizareta 2020-09-16 11:49:38
V jednom článku sa píše, že peniaze na posily nie sú, v inom, že sa o posilách rokuje. Tak ako je to? Ja si myslím, že len keby odišli Suaréz, Vidal, Rakitič, tak len na ich platoch by sa ušetrilo skoro 30 miliónov. To by malo stačiť aspoň na Depaya.
LaBrie 2020-09-16 13:07:36
On je asi viac politik ako sportovy riaditel, povedal vela a nic......
2020-09-16 12:27:20
Neviem čo vidíte na Depayovi. Abidal si tu ťahal Frantikov a teraz Koeman tu bude ťahať svojich obľúbencov. Ak predali Griezmana tak by som to ešte pochopil.
pedo 2020-09-16 12:27:38
Ak by predali